28 września w naszym liceum miała miejsce uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom dyplomowanym, zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu oraz Panią Justynę Tulicką, Dyrektora naszej szkoły. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Dariusza Domańskiego - Wicekuratora Oświaty oraz Panią Mirosławę Kolwas-Soczyńską, Dyrektora Delegatury w Sosnowcu oraz wizytatorów Kuratorium Oświaty. W spotkaniu wzięło udział blisko 200 nauczycieli, którzy w sesji letniej uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego.

W czasie uroczystości prelekcję na temat „Człowiek – nauczyciel – urzędnik. Uwagi o deontologii” wygłosił Pan dr Piotr Bajer, nauczyciel języka polskiego, filozofii i etyki. W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater.

Wszystkim nauczycielom składamy gratulacje, życzymy wytrwałości i zaangażowania w pracy z młodzieżą.