6go października mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych progach Panią Bożenę Pawłowską, eksperta British Council Exam Centre przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Uczniowie klas językowych oraz klasy 2d mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wyglądają egzaminy Cambridge English, na co warto zwrócić uwagę w trakcie egzaminu oraz jak najlepiej się do niego przygotować. Przedstawiono im również korzyści płynące dla szkoły z udziału w programie Advantage, w którym nasze liceum bierze udział od czerwca tego roku, jak też walory certyfikacji zewnętrznej proponowanej dla uczniów pragnących rozszerzać swoją znajomość języka angielskiego, w tym szczególnie egzaminu Cambridge English First for Schools.

Na zakończenie dwugodzinnego spotkania, po części praktycznej, w której każdy z uczestników mógł poćwiczyć swoje umiejętności językowe pod okiem eksperta, nasi niezawodni Plateranie usłyszeli wiele pochwał z ust pracownika Uniwersytetu Śląskiego i po raz kolejny poczuli się z siebie dumni i naprawdę docenieni.

Organizator spotkania: mgr Anna Miś