23 i 24 stycznia członkowie szkolnej drużyny debat oksfordzkich doskonalili umiejętności dyskutowania podczas  warsztatów przygotowujących uczestników Turnieju Debat Historycznych. Pierwszego dnia pod okiem specjalistów z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców przedstawiciele 12 śląskich szkół poznali podstawowe zasady debat oraz techniczne aspekty sztuki toczenia sporów. Podczas drugiego spotkania pracownicy naukowi katowickiego oddziału IPN wprowadzili uczestników w zawiłości i kontrowersje tez tegorocznego turnieju.

Możliwość sprawdzenia zdobytych podczas szkoleń umiejętności już w marcu, kiedy członkowie platerańskiej drużyny w składzie Julia Kraska, Anna Starzykowska, Konrad Gałysa, Paweł Jochymczyk i Filip Gołębiowski zmierzą się w debatach w śląskim etapie turnieju. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!