1 marca uczniowie klasy II d o profilu prawno – politologicznym uczestniczyli wykładach i warsztatach w ramach „Dnia z Prawem Międzynarodowym” na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Bardzo ciekawy wykład prof. UŚ dr hab. Barbary Mikołajczyk wprowadził uczniów w świat zagadnień regulowanych przez tą obszerną gałąź prawa, którą prowadząca ze względu na jej niezależność i nieprzewidywalność porównała z ... czarnym kotem. Drugi wykład przeprowadził słuchaczy przez labirynt instytucji Unii Europejskiej.

Podczas zajęć warsztatowych, pod czujnym okiem studentów prawa, uczestnicy zastanawiali się w jakich sytuacjach można zawiesić ochronę praw człowieka oraz poznali zawiłości protokołu dyplomatycznego. Na zakończenie zgodnie z dyplomatycznym savoir – vivre uczniowie próbowali powitać międzynarodowych gości wcielając się w rolę królowych, prezydentów i przedstawicieli dyplomatycznych państw.

Spotkanie z prawem międzynarodowym było nowym, ciekawym doświadczeniem, które przybliżyło nam tą mało znaną dziedzinę prawa.