W piątek, 02 marca bieżącego roku, odbyła się w naszej szkole III edycja popularnego w regionie Konkursu Wiedzy o Londynie dla gimnazjalistów. W tym roku gościliśmy uczniów z trzech gimnazjów, którzy przyjechali do nas z 5-cioma dwuosobowymi drużynami i własnymi ekipami kibicującymi.

Pytań, zabawy i nauki zdecydowanie nie brakowało. Prowadząca konkurs, Pani Agnieszka Głowacka, Dyrektor Prywatnej Szkoły Języka Angielskiego „Eurolingua”, miała dla uczestników ponad 100 pytań na temat stolicy Anglii i mnóstwo ciekawostek dotyczących historii i kultury tego miasta, o których słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Walka była zacięta jak zawsze. Po pierwszej serii pytań dodatkowych, zostały 3 drużyny, które musiały stoczyć walkę o kolejne miejsca na podium. Tak się szczęśliwie złożyło, że trzy nagrodzone miejsca zostały zajęte przez drużyny z trzech różnych gimnazjów (Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 17) Nagrody ucieszyły nie tylko uczniów ale też opiekujących się nimi nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w naszym konkursie. Gratulujemy wygranej i ogromnej wiedzy!

Liczymy na to, że w przyszłym roku zainteresowanie konkursem będzie równie duże, a wiedza uczestników tak imponująca jak podczas tegorocznej edycji.

Zapraszamy już dzisiaj!