Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Dowiedz się, jak możesz wyłączyć cokies w Twojej przeglądarce.
aaa.
bbb.
ccc.
ddd.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

Podróż w czasie nie musi odbywać się zawsze w odległe czasy historyczne, bywa tak, że historia współczesna jest dla nas  zagadką. W piątek 2 marca dzięki prof.  Jerzemu Eislerowi, uczniowie klasy 3d mieli szanse „zobaczyć” Polskę z lat 60-tych.

Podręczniki do historii zamykają te wydarzenia na kilku stronach, ktoś je przeczyta z uwagą,  a ktoś inny pominie. Wykład w katowickim oddziale IPN umożliwił młodzieży wycieczkę w czasie – spotkanie rówieśników  z tamtych lat, z ich poglądami, marzeniami i pobudkami jakimi kierowali się w 1968, 1970 i 1976 roku. Całościowe ujęcie życia Polaków od momentów tragicznych po komiczne.

I wniosek – młodzież w każdej epoce jest tak samo zbuntowana wobec norm, ale szczęście nastolatka z roku 2018 polega na tym, że nie musi walczyć o swoje ulubione rzeczy, czy swój wygląd.