Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Dowiedz się, jak możesz wyłączyć cokies w Twojej przeglądarce.
aaa.
bbb.
ccc.
ddd.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PLATMAT organizowany jest przez nauczycieli matematyki w II LO im. E. Plater od roku szkolnego 2012/2013. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych matematyką i chcących sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami.

W matematycznych zmaganiach udział biorą dwuosobowe drużyny, które stawianą są przed zadaniami z zakresu podstawy programowej z matematyki da szkół gimnazjalnych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmę.

III EDYCJA - 2015 / 2016 - 

11 marca odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny PLATMAT, organizowany przez nauczycieli matematyki II LO im. E.Plater. W konkursie, skierowanym do uczniów gimnazjów, chcących sprawdzić  swoją wiedzę i umiejętności z matematyki, brały udział dwuosobowe drużyny, które zmierzyć się musiały z zadaniami z zakresu podstawy programowej dla szkół gimnazjalnych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmę.

 Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Zawodnicy mogli również zobaczyć występ szkolnego zespołu i  teatru.

Radość malowała się na twarzach zwycięskiej drużyny odbierającej pierwszą nagrodę – tablety, zwycięzcami zostali Piotr Cieślik oraz Wiktor Jochymczyk uczniowie klasy III Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu Weronika Michoń i Aleksander Zuziański, III miejsce zajęli  uczniowie Gimnazjum nr.16 w Sosnowcu Michał Kuras i Michał Sowiński, natomiast IV miejsce zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Górniczej Nela Duffek, Krzysztof Wodecki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 

 

II EDYCJA -  2013 / 2014 - 3 kwietnia 2014 r.

3 kwietnia odbył się regionalny konkurs matematyczny PlatMat zorganizowany przez II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu pod patronatem Dyrektora tej placówki mgr Doroty Leszczyńskiej.  Była to już druga edycja rywalizacji uczniów, która odbyła się w gmachu Plater. Licznie zebrana młodzież z Sosnowca i miast sąsiadujących zebrała się w szkolnej auli.  Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Radość malowała się na twarzach zwycięskiej drużyny odbierającej pierwszą nagrodę – tablety.

Prowadzące  konkurs matematyczki z Plater mgr Wioleta Pawlicka oraz mgr Iwona Milcarz podzieliły się z nami swoimi opiniami. „Cieszymy się bardzo, że konkurs również w tym roku zainteresował młodzież gimnazjalną i jest coraz bardziej popularny. Wszystko udało się zgodnie z planem" – po zakończeniu konkursu podsumowała W. Pawlicka. I. Milcarz dodała: „Bardzo miło było patrzeć na możliwe przyszłe pokolenie matematyków. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, że mamy bardzo zdolną polską młodzież".

 

 

 

I EDYCJA - 2012 / 2013