• Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner0

Ważne informacje

Zaproszenie

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 115 urodziny! Zapraszamy do wspólnego świętowania 1 grudnia 2023 r. O godzinie 16.00 spotkamy się w auli i wyruszymy w sentymentalną podróż w przeszłość. Ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności w sekretariacie Liceum, do 24.11.2023 r.

 

 

 

Udział klasy 3b o profilu biologiczno-chemicznym w projekcie #szkolneklimaty organizowanym przez Fundację Napraw Sobie Miasto powoli dobiega końca. Lista pozytywnych efektów naszej współpracy jest bardzo długa - jednym z nich jest możliwość badania i analizowania wyników pomiarów jakości powietrza na zewnątrz szkoły oraz w sali chemicznej. 
Czujnik umieszczony za oknem i w klasie bada na bieżąco skład powietrza, a urządzenie sygnalizujące wskazuje za pomocą odpowiednich kolorów oraz ciągłego lub przerywanego sygnału świetlnego, jakie czynności należy wykonać. Miło nam ogłosić, że badanie nie zakończy się wraz z końcem projektu - czujniki zostaną nam udostępnione na kolejny rok szkolny :-)
 
Dzięki dofinansowaniu uzyskanym w projekcie udało się nam również wdrożyć w życie pomysły poprawy jakości powietrza w klasie. Nasza sala chemiczna przeszła ogromną metamorfozę! W oknach mamy piękne żaluzje, chroniące przed nadmiernym nagrzaniem sali, oraz nawilżacze powietrza zawieszone na kaloryferach, a na parapetach zielone kwiaty w pięknych glinianych donicach. Wszystkie podjęte działania wpływają m.in. na zwiększenie wilgotności powietrza, a co za tym idzie - na komfortową pracę na lekcji.
 
Idąc za ciosem, zaczęliśmy upiększać salę, dodając i modyfikując niektóre elementy wyposażenia (zwróćcie uwagę na przepiękny zegar pierwiastkowy oraz układ okresowy).
 
Z opinii wielu uczniów wiemy, że sala chemiczna robi wrażenie!
 
 

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej