• Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner0

Ważne informacje

Gość specjalny - Łukasz Koszarek

Pięciokrotny Mistrz Polski

20 września 2023

W końcu się doczekaliśmy! Nadszedł moment wyjazdu na nadmorskie warsztaty przyrodnicze. Pan Krzysztof - nasz przesympatyczny kierowca - bezpiecznie i bezproblemowo przetransportował nas nad Bałtyk. Pierwszy spacer po plaży 
i ekscytujące zajęcia z chemii dla przyrodników - to główne punkty programu dnia pierwszego. 
Dlaczego ptaki śpiewają? Co oznacza terytorializm i jak działa echolokacja? Czy nietoperze rzeczywiście piją krew? Odpowiedzi na te pytania uzyskaliśmy podczas rewelacyjnych warsztatów z ornitologii i chiropterologii. Prowadzący zajęcia to ludzie pełni pasji i fascynującej wiedzy. W bardzo przystępny i ciekawy sposób przekazują praktyczne umiejętności dotyczące ich specjalizacji. Natomiast chwile pełne szokujących faktów historycznych i zadumy przyniosła wizyta w Muzeum Stutthof. „Mamy moc sprawczą by pamiętać, ale nie mamy mocy by zatrzymać czas…”
(Piotr Tarnowski, Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie). 
To był niezwykle intensywny dzień!
 
Inwestycja za 2 mld zł? To trzeba było zobaczyć! Czas do południa biolchem spędził zwiedzając przekop Mierzei Wiślanej, Muzeum Zalewu Wiślanego oraz port w Kątach Rybackich. Dalszą część dnia pochłonęły zajęcia praktyczne z botaniki. Określenie gatunku i wieku drzew nie jest już dla nas żadnym problemem. Doskonałym zwieńczeniem środy był bieg na orientacje. Osiem losowo dobranych par z zaangażowaniem poszukiwało punktów wyznaczonych na mapie aż do zachodu słońca. Bez względu na wynik konkursu wszyscy wrócili pełni wrażeń i ciekawych przeżyć.
Po trzech dniach intensywnej pracy umysłowej przyszedł czas na…wycieczkę! Dzięki wszechstronnej wiedzy Pana Adama - naszego przewodnika - odkryliśmy niemalże wszystkie tajemnice Trójmiasta. Zwiedziliśmy barwne Akwarium Gdyńskie, słoneczne molo w Sopocie, historyczny półwysep Westerplatte, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz urokliwe uliczki Starego Miasta. To był naprawdę dobrze wykorzystany czas.
Ostatni dzień pobytu w Kątach Rybackich… Zanim wsiądziemy do naszego ulubionego busika przeżyjemy drastyczne chwile przy stole sekcyjnym. Zajęcia pt. „Bogate wnętrze ryb” były fascynujące! Na „deser” pozostały urocze owady. Wprowadzenie do entomologii zakończyło się poszukiwaniem i analizą znalezionych małych stworzonek. Nadmorskie niebo „rozpłakało się” w momencie naszego wyjazdu…
 
 

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej