• Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner0

Ważne informacje

Zaproszenie

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 115 urodziny! Zapraszamy do wspólnego świętowania 1 grudnia 2023 r. O godzinie 16.00 spotkamy się w auli i wyruszymy w sentymentalną podróż w przeszłość. Ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności w sekretariacie Liceum, do 24.11.2023 r.

 

 

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości społeczność Plater uroczyście uczciła 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O symbolicznej godzinie 11.11 został odśpiewany hymn narodowy a następnie odbył się Marsz Niepodległości, na czele którego maszerował poczet sztandarowy ze sztandarem naszego Liceum. To bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, uświadamiający wagę wolności narodu oraz upamiętniający ofiarę pooniesioną przez naszych przodków. Niech mottem tej roczystości będą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium".

To był bardzo ważny i uroczysty dzień.

 

 

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej