• Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner0

Ważne informacje

Zaproszenie

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 115 urodziny! Zapraszamy do wspólnego świętowania 1 grudnia 2023 r. O godzinie 16.00 spotkamy się w auli i wyruszymy w sentymentalną podróż w przeszłość. Ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności w sekretariacie Liceum, do 24.11.2023 r.

 

 

 

Malarstwo towarzyszy człowiekowi od prehistorii. Nie jest to dar, który mamy wszyscy w równej mierze, ale pomagamy sobie zaangażowaniem, czy też ogromnym poczuciem humoru. I dzięki tym trzem czynnikom co roku na nowo są tworzone , a później oglądane portrety Emilii Plater. W tym roku wpłynęło prawie 30 prac w bardzo różnej technice i formacie, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wykazali chęć, aby zaistnieć artystycznie w szkole.

 Dziesiąta edycja okazała się wyjątkowa z kilku względów, pojawiła się największa do tej pory praca „Emilia – skala 1:1”, wśród prac konkursowych jest też dzieło jednego z nauczycieli, ponadto pierwsza twórczość sztucznej inteligencji. A ponieważ nie do końca jest konkurs przynoszący korzyści materialne, a bardziej są to starożytne igrzyska olimpijskie – dla wiecznej chwały, dlatego została przyznana tylko jedna nagroda „wieniec laurowy” otrzymała uczennica z klasy 2e Martyna Komenda. Gratulacje i życzenia kolejnych artystycznych laurów.

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej