• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

SYMULACJA ROZPRAWY KARNEJ

23.10.2018 r. w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu odbędzie się symulacja rozprawy sądowej, w ramach Kampanii Społecznej „Użyj mocy bez przemocy”, podczas której uczniowie klasy III d o profilu prawno – politologicznym będą odgrywać role sądowe: adwokata, prokuratora, biegłego, świadka i oskarżonego.

Rozprawie będzie przewodniczył Sędzia Sądu Rejonowego w Sosnowcu Pan Piotr Głogowski.

Classifieds

9 kwietnia uczniowie klas prawno - politologicznych mieli okazję zweryfikować swje wyobrażenie o zawodach prawniczych z rzeczywistością, uczestnicząc w spotkaniu z radcą prawnym - panem Bartoszem Smółką.

Spotkanie z przedstawicielem prawniczego świata było świetną okazją do poznania tajników wykonywania zawodu radcy prawnego, adokata, sędziego, komornika czy prokuratora. Nasz gość w precyzyjny i fachowy sposób odpowiadał na pytania uczniów, dotyczące zawiłości różnych diedzin prawa, obowiązków uczestników procesu sądowego oraz zalet i wad polskiego systemu prawnego. Spotkanie z radcą prawnym było pierwszym z cyklu zajęć z praktykami prawa, w jakich uczestniczyć będą uczniowie klas prawno - politologicznych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny