• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

Opowiadanie „Sztandar w marynarce” ucznia naszego Liceum, Konrada Gałysy, zostało uznane za jedno z najlepszych w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii i Lecha Kaczyńskich, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater. W czasie uroczystej gali finałowej odbywającej się w Częstochowie 25 kwietnia Konrad otrzymał za zajęcie II miejsca nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego i publikacji historycznych, w tym unikalnego wydania „Raportu Witolda”. 

Wyróżnione w konkursie prace jury określiło jako dojrzałe i mocno osadzone w historii i tradycji narodu oraz regionu. Opowiadanie Konrada zainspirowane zostało autentyczną historią sztandaru Naszego Liceum, który przetrwał II wojnę światową dzięki woźnemu, panu Janowi Kłekowi. Laureatowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

 

 

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny