• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W samo południe 27 kwietnia zabrzmiał „ostatni dzwonek” dla tegorocznych absolwentów II LO im. Emilii Plater. Tradycyjnie przy dźwiękach ręcznego dzwonka, prowadzeni przez wychowawców maturzyści, wśród oklasków nauczycieli i młodszych kolegów, pokonali uroczyście drogę do szkolnej auli. Podczas uroczystego pożegnania  najlepsi absolwenci odebrali świadectwa i nagrody z rąk Pani Dyrektor Justyny Tulickiej, wychowawców oraz zaproszonych gości – Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Katarzyny Wanic i przewodniczącego Rady Miasta Pana Wilhelma Zycha.

Nagrodę specjalną dla najlepszego tegorocznego absolwenta otrzymała uczennica klasy III a – Katarzyna Sytniewska, a nagroda za najwyższą średnią  trafiła w ręce – Anny Baniusiewicz, absolwentki klasy III d

Tytuł najlepszego sportowca otrzymała Małgorzata Bucka z klasy III a. Wśród nagrodzonych znaleźli się także wszyscy szczęśliwcy, na których świadectwach pojawił się „czerwony pasek”. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali także rodzice wyróżnionych uczniów oraz wszyscy, którzy przez ostatnie trzy lata wspierali na różnych polach działalność szkoły.

Podniosłym momentem było przekazanie szarf przez poczet sztandarowy, który  reprezentował Liceum podczas różnych oficjalnych uroczystości. Na scenie z rąk starszych kolegów sztandar przejęli uczniowie klas drugich.

Atmosfera zakończenia ważnego etapu życia udzieliła się wszystkim obecnym, a ze sceny w stronę maturzystów płynęły gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. W imieniu Rady Rodziców słowa pożegnania wygłosił przewodniczący – pan Andrzej Porada, który przez trzy lata wspierał wszystkie szkolne inicjatywy. Słowa wsparcia dla maturzystów wygłosił także absolwent Plater, przewodniczący Stowarzyszenia „Plateranie” – pan Michał Wcisło, a w imieniu rektora Wyższej Szkoły Humanitas głos zabrał dr Mariusz Lekston. „Złoty indeks” ufundowany przez sosnowiecką uczelnię trafił w tym roku do Iwony Jagielnik z klasy III a.

Po zakończeniu szkolnej części uroczystości absolwenci wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie odebrali świadectwa ukończenia szkoły i wspominali trzy lata spędzone wspólnie w murach Platerki.

„Coś się kończy, coś się zaczyna…” dlatego nie mówimy żegnam tylko do widzenia i cieszymy się, że społeczność absolwentów II LO znowu się powiększyła. Pozostało nam jeszcze tylko życzyć wszystkim tegorocznym absolwentom powodzenia na maturze – przypływu weny twórczej na egzaminie z języka polskiego, samych celnych wyników na maturze z matematyki i lingwistycznego polotu podczas egzaminu z języka obcego.

POWODZENIA!

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny