Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

W samo południe 27 kwietnia zabrzmiał „ostatni dzwonek” dla tegorocznych absolwentów II LO im. Emilii Plater. Tradycyjnie przy dźwiękach ręcznego dzwonka, prowadzeni przez wychowawców maturzyści, wśród oklasków nauczycieli i młodszych kolegów, pokonali uroczyście drogę do szkolnej auli. Podczas uroczystego pożegnania  najlepsi absolwenci odebrali świadectwa i nagrody z rąk Pani Dyrektor Justyny Tulickiej, wychowawców oraz zaproszonych gości – Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Katarzyny Wanic i przewodniczącego Rady Miasta Pana Wilhelma Zycha.

Nagrodę specjalną dla najlepszego tegorocznego absolwenta otrzymała uczennica klasy III a – Katarzyna Sytniewska, a nagroda za najwyższą średnią  trafiła w ręce – Anny Baniusiewicz, absolwentki klasy III d

Tytuł najlepszego sportowca otrzymała Małgorzata Bucka z klasy III a. Wśród nagrodzonych znaleźli się także wszyscy szczęśliwcy, na których świadectwach pojawił się „czerwony pasek”. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali także rodzice wyróżnionych uczniów oraz wszyscy, którzy przez ostatnie trzy lata wspierali na różnych polach działalność szkoły.

Podniosłym momentem było przekazanie szarf przez poczet sztandarowy, który  reprezentował Liceum podczas różnych oficjalnych uroczystości. Na scenie z rąk starszych kolegów sztandar przejęli uczniowie klas drugich.

Atmosfera zakończenia ważnego etapu życia udzieliła się wszystkim obecnym, a ze sceny w stronę maturzystów płynęły gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. W imieniu Rady Rodziców słowa pożegnania wygłosił przewodniczący – pan Andrzej Porada, który przez trzy lata wspierał wszystkie szkolne inicjatywy. Słowa wsparcia dla maturzystów wygłosił także absolwent Plater, przewodniczący Stowarzyszenia „Plateranie” – pan Michał Wcisło, a w imieniu rektora Wyższej Szkoły Humanitas głos zabrał dr Mariusz Lekston. „Złoty indeks” ufundowany przez sosnowiecką uczelnię trafił w tym roku do Iwony Jagielnik z klasy III a.

Po zakończeniu szkolnej części uroczystości absolwenci wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie odebrali świadectwa ukończenia szkoły i wspominali trzy lata spędzone wspólnie w murach Platerki.

„Coś się kończy, coś się zaczyna…” dlatego nie mówimy żegnam tylko do widzenia i cieszymy się, że społeczność absolwentów II LO znowu się powiększyła. Pozostało nam jeszcze tylko życzyć wszystkim tegorocznym absolwentom powodzenia na maturze – przypływu weny twórczej na egzaminie z języka polskiego, samych celnych wyników na maturze z matematyki i lingwistycznego polotu podczas egzaminu z języka obcego.

POWODZENIA!

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny