• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

SYMULACJA ROZPRAWY KARNEJ

23.10.2018 r. w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu odbędzie się symulacja rozprawy sądowej, w ramach Kampanii Społecznej „Użyj mocy bez przemocy”, podczas której uczniowie klasy III d o profilu prawno – politologicznym będą odgrywać role sądowe: adwokata, prokuratora, biegłego, świadka i oskarżonego.

Rozprawie będzie przewodniczył Sędzia Sądu Rejonowego w Sosnowcu Pan Piotr Głogowski.

Classifieds

"Dopełnianie sensu" - taki tytuł nosi – zamieszczony poniżej – esej Klaudii Gańczak z kl. 1a (medialnej) wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”. XIV edycja organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu konkursu poświęcona była obrazowi Z. Pronaszki „Szachista”. W tym roku do konkursu zgłoszono 239 prac z całej Polski. Przewodniczącą jury była dr hab. Anna Gomóła – pracownik naukowy Zakładu Teorii i Historii Kultury w Instytucie Nauk o Kulturze UŚ w Katowicach.

„To, co nas najbardziej cieszy, to fakt, że do konkursu co roku przystępuje tak wielu młodych ludzi. Czternasta edycja była pod tym względem rekordowa, a poziom prac był naprawdę wysoki. Poza głównym werdyktem pozostało bardzo dużo ciekawych spojrzeń na obraz Zbigniewa Pronaszki – my, jurorzy, mieliśmy możliwość wyróżnienia tylko 6 prac z każdej kategorii” – podsumowała XIV edycję konkursu jego pomysłodawczyni, Anna Rak, kierownik Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego.

Gratulujemy Platerance sukcesu i zapraszamy do lektury eseju Klaudii, który publikujemy za pokonkursową broszurą przygotowaną przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu  zawierającą najlepsze tegoroczne prace.

strona1             strona2             strona3             strona4