• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

ZEBRANIA Z RODZICAMI - 12 WRZEŚNIA (CZWARTEK)

W czwartek 12 września odbędą się zebrania rodziców

- 18.30 - spotkanie rodziców uczniów klas I w auli szkoły

- 19.00 - zebrania rodziców wszyctkich klas z wychowawcami

Zapraszamy!

Konkurs "Europa z naszej ulicy", zorganizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, stał się inspiracją do zastanowienia się nad wpływem UE na naszą codzienność. Jednak dość niekonwencjonalnie do tematu podeszli uczniowie : Anna Starzykowska, Konrad Gałysa, Paweł Jochymczyk, Jakub Barczyk i Maciej Pałuszny, którzy refleksje związane z tematem przedstawili w filmie zatytułowanym "O zaborach niekonwencjonalnie...".

Uczniowie klasy 2d o profilu politologiczno -prawnym napisali scenariusz filmu i zapewnili obsadę aktorską, mobilizując do pracy nad projektem znaczną część klasy. Maciej Pałuszny ( uczeń kl.2 o profilu medialnym) podjął się zadania montażu zarejestrowanego materiału filmowego. Wspólne wysiłki przyniosły efekt. Uczniowie zostali laureatami konkursu i w nagrodę w dniach 15.05-18.05 wraz z opiekunem prof.Ewą Sokołowską-Grobel wyjechali do Brukseli.

Pierwszym punktem programu wizyty było zwiedzanie Parlamentarium - nowoczesnego centrum z multimedialnymi wystawami prezentującymi samą instytucję Parlamentu Europejskiego ,jak i ogólnie Unię Europejską. Dzięki najnowocześniejszym narzędziom multimedialnym, znaleźliśmy się w samym sercu Parlamentu Europejskiego i zobaczyliśmy , jak podejmuje się tu decyzje wpływające na życie obywateli. Przy pomocy interaktywnych ekranów multimedialnych nawiązywaliśmy kontakt z politykami , braliśmy udział w wirtualnej podróży po Europie (przemierzając trójwymiarową mapę), dowiadywaliśmy się, co Unia Europejska oferuje państwom członkowskim, wreszcie pogłębialiśmy wiedzę o roli Parlamentu Europejskiego - kolejnego miejsca naszego zwiedzania.

W brukselskim Parlamencie Europejskim spotkaliśmy się z europosłem Jarosławem Wałęsą, który przybliżył nam obszar swoich działań w komisjach ,w których pracuje na co dzień.

Dom Historii Europejskiej stanowił kolejny punkt zwiedzania. Muzeum powstałe z inicjatywy Parlamentu Europejskiego , przybliżyło nam zrozumienie historii Europy i integracji europejskiej. Obejrzane w trakcie zwiedzania ekspozycje skłoniły nas do refleksji nad historią i przyszłością Europy.

Ogromną niespodzianką dla Plateran okazało się spotkanie z absolwentką naszej szkoły p.Aleksandrą Szkutnik-Wolszczak ( Attache Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej) . Wspólne zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej, dyskusje na tematy bieżącej polityki, wreszcie wspomnienia związane ze szkołą zakończyły wyczerpujący, pierwszy dzień wyjazdu.

Drugi dzień pobytu w Brukseli (dzięki inicjatywie p.Aleksandry Szkutnik-Wolszczak)spędziliśmy we wspomnianej już siedzibie Rady Europejskiej oraz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Mieliśmy ogromną przyjemność poznania przedstawicieli naszego kraju pracujących w administracji unijnej, współpracujących z ministrami poszczególnych resortów, Radą Europejską i Radą Unii Europejskiej.

Zwiedzanie miasta, obowiązkowe zakupy belgijskiej czekolady i ostatnie zdjęcia w gronie kolegów, zakończyły naszą pełną wrażeń brukselską przygodę ...

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny