• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

WYCIECZKA BIAŁORUŚ-ROSJA

Zachęcamy do udziału w wycieczce za naszą wschodnią granicę - zobacz szczegóły !

 

Sobota 13.10.2018 roku zapisała się w historii naszego Liceum złotymi zgłoskami – hucznie uczciliśmy 110 rocznicę istnienia Naszej Szkoły. Wielu znamienitych gości zaszczyciło swoją obecnością uroczystości zorganizowane w Katedrze, sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, w naszej siedzibie przy Parkowej 1 oraz spotkanie uświetnione uroczystą kolacją w sosnowieckim Pałacu Dietla. Dzień wcześniej uczniowie i nauczyciele Liceum złożyli kwiaty na grobie założycielki Szkoły, Józefy Siwikowej oraz grobach platerańskich dyrektorów i  nauczycieli.

Sobotnia gala, którą poprowadził znakomity dziennikarz TVP Michał Adamczyk, zgromadziła absolwentów, nauczycieli, uczniów Plater i ich rodziców, przyjaciół, dyrektorów placówek  oraz przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych.  Wśród zaproszonych gości pojawili się zarówno absolwenci Naszej Szkoły jak również grono znamienitych gości sympatyzujących z naszą placówką. Należy tutaj wymienić m.in.: Wicemarszałek Sejmu Barbarę Dolniak, Posłów na Sejm RP: Ewę Malik – absolwentkę Plater,  Barbarę Chrobak, Waldemara Andzela, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. W czasie gali zaprezentowano też nagranie nadesłane przez Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwigę Wiśniewską,  w którym  podkreśliła fakt wieloletniej współpracy ze szkołą i przekazała gratulacje z okazji Jubileuszu Liceum.

Na zainscenizowanej w sali koncertowej „platerańskiej ławce” absolwenci Liceum:  Ewa Jędryk-Czarnota, artystka malarka, Bogdan Święczkowski, Prokurator Krajowy,  Michał Wójcik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz zastępca prezydenta Sosnowca, Zbigniew Byszewski wspominali z nieukrywanym wzruszeniem lata spędzone w II LO, śmieszne sytuacje, a przede wszystkim wspaniałych nauczycieli, którzy wpłynęli – jak sami stwierdzili – na ich przyszłość.

W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Przemysława Łamacza uczniowie Liceum przenieśli gości w przeszłość, w odkrywczy i niesłychanie energetyczny sposób prezentując dzieje naszej sosnowieckiej „szkoły nad Przemszą”.

Wieczorem przy Parkowej 1 miały miejsce wzruszające spotkania po latach absolwentów i nauczycieli, goście mogli również odnaleźć siebie i przyjaciół  na kartach dawnych kronik szkolnych i na licznych tableau i obejrzeć wystawę malarstwa Ewy Jędryk-Czarnoty.

Wieczorne spotkanie  w pałacu Dietla to kontynuacja obchodów 110 – lecia szkoły, tym razem przy suto zastawionych stołach, gdzie goście mogli w luźnej atmosferze podsumować lata swojej edukacji w szkole w trakcie rozmów z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, nauczycielami, czy ciekawymi gośćmi. Impreza, w trakcie której można było bawić się przy muzyce puszczanej przez profesjonalnego DJ’a, trwała do białego rana.

 

 

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny