• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

UWAGA MATURZYŚCI - WYNIKI MATUR JUŻ 4 LIPCA

4 lipca 2019 r. (w czwartek) od godz. 12.00

w sali gimnastycznej

będą wydawane świadectwa dojrzałości

(pamiętajcie o dowodach osobistych)

Trzymamy kciuki!!!

 

30 października 2018r. klasa IIIc oraz część klasy IIIb udały się na wycieczkę do Krakowa. Pogoda była idealna dla całodniowego zwiedzania Krakowa. Jest to piękne miasto, z bogatą historią, której pozostałości są widoczne w większości krakowskich budynków. 

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie podziemi Rynku Głównego. Było to cudowne przeniesienie do czasów średniowiecznego Krakowa. 

 Zabawnym przerywnikiem była możliwość zważenia się na wadze, która podawała wynik w przeliczeniu na jednostki średniowieczne, czyli np. kamienie czy też denary. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego dane nam było obejrzeć spektakl teatralny pt."Chory z urojenia". Scenariusz został napisany na podstawie utworu Moliera pod tym samym tytułem. W rolę głównego bohatera wcielił się Andrzej Grabowski. Zobaczenie tak uzdolnionego aktora na pewno na długo zapadnie każdemu w pamięci. Polecam tę sztukę każdemu, pokazuje, jak ważne jest, aby samemu nie dać sobie wmówić rzeczy, które nie są prawdą. Dodatkowo sztuka jest zabawna i zapewnia rozrywkę ludziom w każdym wieku. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego oraz jego okolicznych budowli. Bardzo miłym punktem było odwiedzenie Collegium Maius i obejrzenie grającego zegara, któremu towarzyszy motyw muzyczny, będący fragmentem „muzyki" dworskiej z tabulatury Jana z Lublina, datowany na połowę XVI wieku. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Galerii Sztuki Polskiej XIXw. w Sukiennicach. Dane nam było obejrzeć obrazy m.in. Jana Matejki. Zobaczenie takich dzieł sztuki jest rzeczą, której każdy człowiek powinien dokonać chociaż raz w roku. Niestety, o godzinie 17.30 musieliśmy wracać do Sosnowca, jednak na pewno każdy z nas mile zapamięta ten słoneczny, październikowy dzień.
Aleksandra Sędek kl. III c

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny