• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

WYCIECZKA BIAŁORUŚ-ROSJA

Zachęcamy do udziału w wycieczce za naszą wschodnią granicę - zobacz szczegóły !

 

W dniach 14  - 20 listopada w Berlinie odbyła się kolejna edycja konferencji historycznej EUSTORY Summit 2018. Wśród 120 młodych Europejczyków zaproszonych na spotkanie znalazło się trzech uczniów Liceum Plater - Paweł Jochymczyk, Konrad Gałysa i Jakub Barczyk. Możliwość udziału w spotkaniu była jedną z nagród w konkursie historycznym, którego finalistami zostali w ubiegłym roku.

Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmiał - “Making Peace with History”, a pracujący w międzynarodowych grupach młodzi ludzie zastanawiali się czym dla nich jest pokój i jak w przyszłości nie dopuścić do wojny. W związku z przypadającymi w 2018 r. historycznymi rocznicami, uczestnicy kongresu pracowali w grupach poświęconych zagadnieniom traktatu wersalskiego, kończącego I wijnę światową i pokoju westfalskiego, wieńczącego wojnę 30 - letnią.

Wyjazd do Niemiec był świetną okazją nie tylko do zdobycia nowej wiedzy historycznej i szlifowania umiejętności językowych, ale także poznania i wymianę doświadczeń z ludźmi z całej Europy i nie tylko. Podczas Summitu uczestnicy nie tylko uczyli się, debatowali i pracowali, ale także odpoczywali oraz zwiedzali atrakcje turystyczne stolicy Niemiec. 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny