• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

WYCIECZKA BIAŁORUŚ-ROSJA

Zachęcamy do udziału w wycieczce za naszą wschodnią granicę - zobacz szczegóły !

 

3 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. E Plater w Sosnowcu odbyły się warsztaty filozoficzne dla klasy 2a.  Prowadzący: Gabriela Styrkowicz oraz Maciej Malik, studenci Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

w ciągu półtoragodzinnych  zajęć odsłaniali przed naszymi uczniami tajniki myślenia w kontekście filozoficznej maksymy "umiłowania mądrości" oraz prezentowali metody analizy tekstów starożytnych  mędrców.
 Wszak myślenie ma sens ..."

 

 

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny