• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

UWAGA MATURZYŚCI - WYNIKI MATUR JUŻ 4 LIPCA

4 lipca 2019 r. (w czwartek) od godz. 12.00

w sali gimnastycznej

będą wydawane świadectwa dojrzałości

(pamiętajcie o dowodach osobistych)

Trzymamy kciuki!!!

 

Jak często  historyczne wydarzenie, które jest linijką tekstu, krótkim pojęciem, staje się zrozumiałe dzięki ważnemu spotkaniu? Na to pytanie mogą odpowiedzieć uczniowie klasy 1d po niezwykłej lekcji o współczesnej historii Polski. „Stan wojenny”, „Pacyfikacja kopalni Wujek”  - to tematy omówione przez pana Stanisława Płatka w czasie wizyty 4 grudnia, w Muzeum Izby Pamięci KWK „Wujek”.

{gallery}galeria/2018-2019/12.2018_centrum.s/gallery}

 Podczas tych bardzo emocjonalnych zajęć młodzież miała szanse, aby zrozumieć zawiłości najnowszej historii, a także powiązać ją z losami konkretnych ludzi. Pan przewodnik osobiście przeżył tragedię wydarzeń grudnia 1981roku, co miało duży wpływ na sposób przekazywania informacji. Niewątpliwie młodzi ludzie na długo zapamiętają to spotkanie.

Zachęcamy wszystkich do dowiedzenia Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, a także zatrzymania się przed wystawą na korytarzach naszego liceum.

Zajęcia w Centrun Solidarności  były częścią projektu "Nasza wspólna historia", realizowanego przez ucznia II LO Pawła Jochymczyka, stypendysty Fundacji św. Mikołaja.

 

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny