• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

Dzięki współpracy naszego Liceum z Teatrem Zagłębia, uczniowie klasy I a o profilu medialnym  uczestniczyli w projekcie teatralnym „Aktorstwo. Historia w praktyce”. W ramach realizowanej ścieżki edukacyjnej o nazwie „Badacz”, młodzi pasjonaci teatralni zamienili się w detektywów, poszukiwaczy i kronikarzy, a ich zadaniem było stworzenie biografii najważniejszych postaci związanych z sosnowieckim Teatrem. 

Uczniowie wzięli udział w cyklu spotkań, które miały przygotować ich do napisania własnych reportaży.  Warsztaty dotyczyły m. in. sposobów wykorzystywania nagrań, obrazów i zdjęć w pracy badawczej oraz sposobów rekonstruowania losów aktorów przy wykorzystaniu takich źródeł jak kostiumy i rekwizyty. Dzięki wizycie w Zagłębiowskiej Mediatece uczniowie dowiedzieli się, jak szukać przydatnych materiałów na bibliotecznych półkach i w katalogach. Warsztat dziennikarski był praktyczną lekcją pisania własnych tekstów, które zainteresują potencjalnego czytelnika.

 

Efektem projektu będzie publikacja, poświęcona znanym  aktorom Teatru Zagłębia, stworzona przez uczniów.

Projekt był dla uczestników niezwykłą szansą nie tylko na poznanie historii sosnowieckiego teatru,  ale także nabycie umiejętności tworzenia własnych tekstów publicystycznych.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny