• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

WYCIECZKA BIAŁORUŚ-ROSJA

Zachęcamy do udziału w wycieczce za naszą wschodnią granicę - zobacz szczegóły !

 

W sztuce nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Sztuka może być prowokacją, może być równocześnie dowodem na mistrzostwo, cierpliwość i precyzję. Muzeum Górnośląskie i kuratorzy wystaw zaproponowali uczniom klasy 1a podczas dwugodzinnej lekcji obserwację dwóch sposobów twórczej walki z emocjami. Z jednej strony był to artystyczny krzyk i niezgoda na zastaną rzeczywistość w formie niezwykle sugestywnych dzieł anonimowych twórców z The Krasnals, Jacka Sroki, czy Sylwestra Ambroziaka. 

Z drugiej, w podpatrywanych przez lupę niemożliwych do poprawienia liniach akwafort Pankiewicza, dzieł wykonywanych metodą twardej igły, uczniowie dostrzegali niezmienne w sztuce zmaganie się z potrzebą uwiecznienia obrazu świata w opozycji do jego nieubłaganej zmienności.

Artyści pytają młodych, czy ludzką przypadłością jest dążenie do peryfrazy, omijania niechcianych zjawisk społecznych i lukrowania rzeczywistości? Twórcy prowokują oglądających do szukania analogii, badania sensu skojarzeń, by w końcu uzmysłowić im, gdy patrzą na grafiki dawno nieistniejących budynków europejskich miast, że każda chwila mija bezpowrotnie, a tak łatwo jest ją zmarnować. Wizyta w Muzeum Górnośląskim była niezapomnianym wydarzeniem. Wystara czasowa "Wszystko widzę, nic nie słyszę" otwarta jest tylko do 30 grudnia - nie zwlekaj!

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny