• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski, w tym Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Wydarzenie to jest skierowane m. in. do młodzieży licealnej. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z kl.II b o profilu biol.-chem. Hasło przewodnie Nocy Biologów to "Żywa energia", a oferta zajęć była bardzo bogata: wykłady, pokazy, laboratoria, warsztaty, wystawy, konkursy, quizy.


Przedmiotem wykładu "Botanika sądowa, czyli roślina prawdę wskaże" było wykorzystanie materiału roślinnego w dochodzeniach kryminalnych. Słuchacze szukali odpowiedzi na pytanie, czy dowody roślinne mogą wspomóc wymiar sprawiedliwości? "Sztuczna inteligencja. Żyje? Czuje? Myśli?" to wykład znanego popularyzatora nauki dr T.Rożka - autora 
prowadzącego program Sonda 2 TVP, którego z wielkim zainteresowaniem, w auli wypełnionej po brzegi, wysłuchała młodzież.

Uczniowie uczestniczyli w kilku w pokazach. W trakcie pokazu nt. "Różnorodnego świata bezkręgowców" (Katedra Hydrobiologii) zaprezentowano wybrane grupy bezkręgowców wodnych, przekazano wiadomości o ich ekologii i biologii. W trakcie pokazu "Zioła to zdrowie" (Katedra Ekologii) uczestnicy mogli spróbować naparów z roślin leczniczych. Zwiedzając bogatą ekspozycję "Życie po życiu - energia lasu karbońskiego", uczniowie podziwiali wybrane odciski roślin kopalnych z okresu karbońskiego, oglądali model ważki
karbońskiej - gigantycznego przodka współczesnych przedstawicieli tych owadów.

Warsztaty "Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca" (Katedra Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii) były niewątpliwie najciekawszymi zajęciami. W trakcie interaktywnych zajęć młodzież zobaczyła sekcję prawdziwego serca. Każdy z uczestników mógł dotknąć poszczególnych elementów anatomicznych serca i przekonać się, że biologię poznaje się nie tylko wzrokiem. To była jedyna taka Noc w roku. Uczestnictwo w tym wydarzeniu, dla niektórych po raz kolejny, sprawiło wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny