• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

UWAGA MATURZYŚCI - WYNIKI MATUR JUŻ 4 LIPCA

4 lipca 2019 r. (w czwartek) od godz. 12.00

w sali gimnastycznej

będą wydawane świadectwa dojrzałości

(pamiętajcie o dowodach osobistych)

Trzymamy kciuki!!!

 

To hasło przyświecało spotkaniu z kulturą włoską, które miało miejsce w dniu 16 stycznia 2019 roku w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Jak co roku w trakcie „Italofonii” zaproszeni licealiści poznają różne aspekty bogatej kultury włoskiej. 

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyła w młodzież klas pierwszych i drugiej ucząca się języka włoskiego w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda kultura muzyczna Włoch oraz poznać piosenki i wykonawców pochodzących z kolebki belcanta oraz posłuchać jednej z piosenek w wykonaniu  studentki italianistyki. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie, który opierał się na wcześniej przygotowanych prezentacjach. Studenci także oprowadzili uczestników wykładów po budynku wydziału. Całe wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat kultury Włoch i przybliżenie uczniom życia codziennego Włochów oraz ich języka.

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny