Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

21 stycznia 2019 roku w II Liceum Plater odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu „Mam talent". Uczniowie zebrali się w szkolnej auli, aby wspólnie kibicować swoim faworytom i wyłonić nabardziej utalentowanego członka platerańskiej społeczności. 

Jako pierwsza zaprezentowała się Amelia Filec z klasy 1a. Amelia wykonała taniec do piosenki „River". Jest zawodową baletnicą i marzy o własnej szkole tańca. Następnie zobaczyliśmy kolejny spektakularny taniec, tym razem spektakularny freestyle w wykonany przez maję Kruczek z klasy 1d. Pod jej stopami parkiet zapłonął.

Trzecim uczestnikiem był uczeń, który podzielił się z nami swoją pozytywną energią podczas szkolnych kolęd. Aleks Lipiński z klasy 2d zaśpiewał nam piosenkę autorstwa Zenka Martyniuka „Oczy zielone". Z Aleksem nigdy nie jest nudno, to też ten w oryginalnym stroju scenicznym porwał publiczność.

Muzyka szybko nas nie opuściła. Na scenie zaprezentował się niezwykły duet ojca i syna w składzie Adam Żelazny z klasy 2d oraz Dawid Witkowski z klasy 1c. Chłopcy w profesjonalny sposób połączyli glos Adama z gitarą elektryczną i pianinem wykonując dwa utwory.

Mikrofon nie miał ani chwili wytchnienia albowiem zaraz za duetem ojca i syna publiczność miała okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu utalentowanej uczennicy z klasy 2b- Karoliny Filipczyk. Karolina poruszyła nasze serca swoim delikatnym głosem w utworze „Writting on the wall".

Przedostatnim uczestnikiem platerańskiego „Mam talent" był dobrze nam znany Jakub Maciejewski z klasy 2c. Solista jest wszechstronnym, młodym muzykiem. Zawodowo gra na gitarze, śpiewa, a także próbuje swoich sił w grze na pianinie. Jednym słowem, człowiek orkiestra.

Ostatnia uczestniczka, Emilia Miara z klasy 3a, pokazała nam tzw.  Poi dance/fire dance. Jest to taniec charakterystyczny dla rekonstrukcji średniowiecznych organizowanym przez bractwa rycerskie. Emilia trenuje fire dance os 3 lat i należy do Bractwa Rycerskiego w Będzinie.

Po emocjonujących występach, komisja w składzie, pani dyrektor Justyna Tulicka, pani wice dyrektor Beata Lubieniecka, przewodnicząca samorządu szkolnego Roksana Ikier i sekretarz samorządu szkolnego Martika Piłat, udała się na obrady aby wyłonić zwycięzcę. W tym czasie dwójka czarujących przewodniczących, Maria Serek i Kacper Waksmański z klasy 2a przeprowadzili krótkie wywiady z uczestnikami, dzięki czemu publiczność mogła ich lepiej poznać i dowiedzieć się więcej o ich pasjach

Podczas trwania konkursu na facebooku samorządu szkolnego do końca dnia trwało glosowanie publiczności na ich faworyta. Wyniki zostaną podane w przyszły poniedziałek 28.01.2019 roku.

Emocje sięgnęły zenitu gdy komisja podała kartkę z wynikami prowadzącym. Miejsce 3 zajęła Emilia Miara z klasy 3a. Drugie miejsce zajęła Karolina Filipczyk z klasy 2b. Zwycięzcą pierwszej edycji platerańskiego „Mam talent" została Maja Kruczek z klasy 1d. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i miejmy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku w równie mocnym składzie.

  Maria Serek 2a.

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny