• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

21 stycznia 2019 roku w II Liceum Plater odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu „Mam talent". Uczniowie zebrali się w szkolnej auli, aby wspólnie kibicować swoim faworytom i wyłonić nabardziej utalentowanego członka platerańskiej społeczności. 

Jako pierwsza zaprezentowała się Amelia Filec z klasy 1a. Amelia wykonała taniec do piosenki „River". Jest zawodową baletnicą i marzy o własnej szkole tańca. Następnie zobaczyliśmy kolejny spektakularny taniec, tym razem spektakularny freestyle w wykonany przez maję Kruczek z klasy 1d. Pod jej stopami parkiet zapłonął.

Trzecim uczestnikiem był uczeń, który podzielił się z nami swoją pozytywną energią podczas szkolnych kolęd. Aleks Lipiński z klasy 2d zaśpiewał nam piosenkę autorstwa Zenka Martyniuka „Oczy zielone". Z Aleksem nigdy nie jest nudno, to też ten w oryginalnym stroju scenicznym porwał publiczność.

Muzyka szybko nas nie opuściła. Na scenie zaprezentował się niezwykły duet ojca i syna w składzie Adam Żelazny z klasy 2d oraz Dawid Witkowski z klasy 1c. Chłopcy w profesjonalny sposób połączyli glos Adama z gitarą elektryczną i pianinem wykonując dwa utwory.

Mikrofon nie miał ani chwili wytchnienia albowiem zaraz za duetem ojca i syna publiczność miała okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu utalentowanej uczennicy z klasy 2b- Karoliny Filipczyk. Karolina poruszyła nasze serca swoim delikatnym głosem w utworze „Writting on the wall".

Przedostatnim uczestnikiem platerańskiego „Mam talent" był dobrze nam znany Jakub Maciejewski z klasy 2c. Solista jest wszechstronnym, młodym muzykiem. Zawodowo gra na gitarze, śpiewa, a także próbuje swoich sił w grze na pianinie. Jednym słowem, człowiek orkiestra.

Ostatnia uczestniczka, Emilia Miara z klasy 3a, pokazała nam tzw.  Poi dance/fire dance. Jest to taniec charakterystyczny dla rekonstrukcji średniowiecznych organizowanym przez bractwa rycerskie. Emilia trenuje fire dance os 3 lat i należy do Bractwa Rycerskiego w Będzinie.

Po emocjonujących występach, komisja w składzie, pani dyrektor Justyna Tulicka, pani wice dyrektor Beata Lubieniecka, przewodnicząca samorządu szkolnego Roksana Ikier i sekretarz samorządu szkolnego Martika Piłat, udała się na obrady aby wyłonić zwycięzcę. W tym czasie dwójka czarujących przewodniczących, Maria Serek i Kacper Waksmański z klasy 2a przeprowadzili krótkie wywiady z uczestnikami, dzięki czemu publiczność mogła ich lepiej poznać i dowiedzieć się więcej o ich pasjach

Podczas trwania konkursu na facebooku samorządu szkolnego do końca dnia trwało glosowanie publiczności na ich faworyta. Wyniki zostaną podane w przyszły poniedziałek 28.01.2019 roku.

Emocje sięgnęły zenitu gdy komisja podała kartkę z wynikami prowadzącym. Miejsce 3 zajęła Emilia Miara z klasy 3a. Drugie miejsce zajęła Karolina Filipczyk z klasy 2b. Zwycięzcą pierwszej edycji platerańskiego „Mam talent" została Maja Kruczek z klasy 1d. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i miejmy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku w równie mocnym składzie.

  Maria Serek 2a.

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny