Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

9 stycznia 2019 r. na długo zapisze się w pamięci tegorocznych maturzystów II LO im. E. Plater. W ten zimowy sobotni wieczór, w eleganckich wnętrzach rezydencji Luxury w Piekarach Śląskich odbył się bowiem tegoroczny bal maturalny.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął tradycyjnie uroczysty polonez, wykonany z powagą przez maturzystów i ich zaproszone przez nich osoby towarzyszące. Wytwornych tancerzy z łezką w oku podziwiała pani Dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście dumni rodzice.

Gdy wybrzmiały dźwięki poloneza i ostatnie pary, oklaskiwane owacyjnie przez publiczność, opuściły taneczny parkiet, przyszedł czas na wspólny toast, który zapewnić ma wszystkim sukces na zbliżającym się egzaminie maturalnym.

Życzenia maturzystom złożyła Dyrektor szkoły Pani Justyna Tulicka, która również oficjalnie otworzyła tegoroczną studniówkę. Zanim jednak pary wróciły na parkiet, przedstawiciele klas podziękowali pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz kolegom i koleżankom za ostatnie trzy lata spędzone wspólnie w murach szkoły. Zasłużone oklaski i podziękowania otrzymali także rodzice, którzy byli głównymi organizatorami maturalnego balu.

Po zakończeniu części oficjalnej i wzmocnieniu sił ciepłą kolacją, bohaterowie imprezy, czyli maturzyści mogli wrócić na parkiet. Z głośników popłynęły dźwięki zarówno najświeższych hitów, jak i nieśmiertelnych imprezowych super przebojów, serwowane przez pana Przemysława Łamacza.

Zabawa była naprawdę wyśmienita, a parkiet właściwie przez cały czas był pełen tancerzy, zarówno par, jak większych i mniejszy kółek i kółeczek. Dużą popularnością cieszyły się także tańce grupowe - Belgijka czy nieśmiertelna Macarena. Wspaniała zabawa trwała do białego rana, a ostatnie pary z żalem opuszczały studniówkowy parkiet.

Tradycji stało się za dość – bal maturalny za nami, teraz jeszcze tylko matura i można zaczynać prawdziwe dorosłe życie. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy, aby matura udała się co najmniej tak dobrze, jak studiówka.  

 

Zdjęcia - "Dziennik Zachodni" - pełna galeria na stronie https://dziennikzachodni.pl/studniowka-ii-lo-im-emilii-plater-w-sosnowcu-zdjecia-wspanialy-bal-przed-matura/ar/13876289

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny