• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

4 lutego 29-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Centrum Logistycznego E-Commerce Amazon w Sosnowcu. Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe założone w 1994 w Seattle. Zajmuje się handlem elektronicznym i prowadzi największy na świecie sklep internetowy.

W sosnowieckim oddziale, w budynku o powierzchni ponad 130 000 m², zatrudnienie znalazło ok. 2 500 osób. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wygląda organizacja pracy w tak dużej firmie, obejrzeć powierzchnie magazynowe, w których przechowywane są m.in. modowe marki takie jak Calvin Klein czy Hugo Boss, skorzystać ze strefy relaksu przeznaczonej dla pracowników firmy oraz zjeść obiad w zakładowej stołówce. Wycieczka była podsumowaniem projektu Kindloteka, w ramach którego nasza szkoła otrzymała 10 czytników e-booków wraz z interaktywnym kącikiem i 100 książek w formie papierowej.

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny