• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W dniu 13 marca 2019r. uczniowie klas językowych uczestniczyli w wykładzie The importance  of correct pronunciation in EFL. Wykład poprowadziła mgr Dorota Lipińska, językoznawca, fonetyk, tłumacz, pracownik Instytutu Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego a zarazem absolwentka naszej szkoły.

Mgr Lipińska w przystępny i zabawny sposób przekonywała, że poprawna wymowa w języku angielskim jest bardzo ważna. Dowiedzieliśmy się  jaki jest wpływ wymowy  na komunikację i jej skuteczność; jak źle wymówione słówko może spowodować brak zrozumienia, a co za tym idzie brak komunikacji z drugą osobą.
 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny