• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W dniach 24-30 marca 2019r. grupa 40 uczniów naszej szkoły wraz z 3 opiekunami uczestniczyła w wycieczce, której miejscem docelowym był Rzym, ale zacznijmy od początku…

Pierwszego dnia naszej wyprawy dotarliśmy do Wiednia. Stolica Austrii powitała nas słońcem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wzgórza Kahlenberg.

Następnie obejrzeliśmy m. in. Parlament, Ratusz, katedrę św. Szczepana oraz pałac Schonbrunn. Kolejnym przystankiem naszej podróży była Wenecja. Tu odbyliśmy spacer krętymi uliczkami od bazyliki św. Marka do Mostu Rialto. Następny dzień to wizyta w pełnym uroku Asyżu z bazyliką św. Franciszka. Kolejnego dnia byliśmy już w Watykanie, gdzie uczestniczyliśmy w audiencji na placu św. Piotra  oraz zwiedziliśmy Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską. Rzym urzekł nas pięknem swoich zabytków. Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Fontanna di Trevi czy Schody Hiszpańskie zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Wracając zatrzymaliśmy się jeszcze w Bolonii, aby zwiedzić najstarszy na świecie uniwersytet.Siódmego dnia zmęczeni ale pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do Sosnowca.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny