Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

W piątek 7 czerwca uczniowie i uczennice klasy 2a wzięli udział w serii wykładów i warsztatów na Wydziale Filologicznym UŚ (Polonistyka) w ramach Dnia Polonistów. To cykliczna impreza przygotowana właśnie dla uczniów szkół średnich. Treść wykładów była jakby skrojona na potrzeby klasy o profilu medialnym.

Można było, między innymi, posłuchać przemyśleń naukowych i porozmawiać z prowadzącymi na temat pisarzy-celebrytów "uzależnionych od ścianek", czy poznać założenia filozofii techniki i w kontekście tej doktryny interpretować gry wideo oraz współczesną rzeczywistość.

Finałem spotkania była Uniwersjada Polonistyczna, w której wzięła udział drużyna z naszej szkoły (J.Krasucka, M.Serek, W.Warecka). W jury zasiedli dr hab. A.Nęcka, dr hab. M.Tramer oraz dr hab. M.Piekara - absolwentka naszej szkoły! Turniej prowadzony przez dr M. Baron-Milian składał się z 10 zadań. Rozgrywka była dynamiczna i wymagała dużego skupienia. Pytania były trudne, ale atmosfera cudowna! Każda drużyna została nagrodzona dzięki partnerowi imprezy - instytucji Uniwersytet Śląski Maturzystów.

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny