• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W piątek 7 czerwca uczniowie i uczennice klasy 2a wzięli udział w serii wykładów i warsztatów na Wydziale Filologicznym UŚ (Polonistyka) w ramach Dnia Polonistów. To cykliczna impreza przygotowana właśnie dla uczniów szkół średnich. Treść wykładów była jakby skrojona na potrzeby klasy o profilu medialnym.

Można było, między innymi, posłuchać przemyśleń naukowych i porozmawiać z prowadzącymi na temat pisarzy-celebrytów "uzależnionych od ścianek", czy poznać założenia filozofii techniki i w kontekście tej doktryny interpretować gry wideo oraz współczesną rzeczywistość.

Finałem spotkania była Uniwersjada Polonistyczna, w której wzięła udział drużyna z naszej szkoły (J.Krasucka, M.Serek, W.Warecka). W jury zasiedli dr hab. A.Nęcka, dr hab. M.Tramer oraz dr hab. M.Piekara - absolwentka naszej szkoły! Turniej prowadzony przez dr M. Baron-Milian składał się z 10 zadań. Rozgrywka była dynamiczna i wymagała dużego skupienia. Pytania były trudne, ale atmosfera cudowna! Każda drużyna została nagrodzona dzięki partnerowi imprezy - instytucji Uniwersytet Śląski Maturzystów.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny