• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCG

Świadectwa ukończenia Gimnazjum, Szkoły Podstawowej

oraz wyniki z egzaminów zewnętrznych będą przyjmowane

od 19 czerwca w godzinach 9.00 – 15.00

(także 21 czerwca w godz. 9.00 -15.00).

Przypominamy, że ostateczny termin na złożenie dokumentów upływa 25 czerwca o godz. 15.00.

 

W piątek 7 czerwca uczniowie i uczennice klasy 2a wzięli udział w serii wykładów i warsztatów na Wydziale Filologicznym UŚ (Polonistyka) w ramach Dnia Polonistów. To cykliczna impreza przygotowana właśnie dla uczniów szkół średnich. Treść wykładów była jakby skrojona na potrzeby klasy o profilu medialnym.

Można było, między innymi, posłuchać przemyśleń naukowych i porozmawiać z prowadzącymi na temat pisarzy-celebrytów "uzależnionych od ścianek", czy poznać założenia filozofii techniki i w kontekście tej doktryny interpretować gry wideo oraz współczesną rzeczywistość.

Finałem spotkania była Uniwersjada Polonistyczna, w której wzięła udział drużyna z naszej szkoły (J.Krasucka, M.Serek, W.Warecka). W jury zasiedli dr hab. A.Nęcka, dr hab. M.Tramer oraz dr hab. M.Piekara - absolwentka naszej szkoły! Turniej prowadzony przez dr M. Baron-Milian składał się z 10 zadań. Rozgrywka była dynamiczna i wymagała dużego skupienia. Pytania były trudne, ale atmosfera cudowna! Każda drużyna została nagrodzona dzięki partnerowi imprezy - instytucji Uniwersytet Śląski Maturzystów.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny