• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W dniu 4 maja 2019 roku, w Zakładzie Farmacji Aptecznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu odbyły się warsztaty dla uczniów naszego liceum  Zajęcia poprowadzili  dr hab. n. farm. Paweł Olczyk, mgr farm. Olgierd Batoryna i mgr farm. Artur Jurczyk. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy IIb o profilu biologiczno-chemicznym.

Podczas zajęć omówiono  m.in. zagadnienia dotyczące praktycznej realizacji recept w programie komputerowym Kamsoft,  rodzaje recept oraz zasady ich wypisywania  przez osoby uprawnione, a  także problemy związane z ich realizacją..

Uczniowie poznali również zasady  prawidłowej obsługi glukometrów, pomiaru stężenia glukozy we krwi włośniczkowej oraz  obsługi inhalatorów. Po omówieniu i zademonstrowaniu  aktualnej procedury postępowania w recepturze aptecznej, rodzajów stosowanych podłoży oraz występujących niezgodności recepturowych, uniemożliwiających prawidłowe wykonanie wybranych postaci leku, uczniowie samodzielnie sporządzili maści i porównali jakość preparatów w zależności od zastosowanego podłoża.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny