• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCG

Świadectwa ukończenia Gimnazjum, Szkoły Podstawowej

oraz wyniki z egzaminów zewnętrznych będą przyjmowane

od 19 czerwca w godzinach 9.00 – 15.00

(także 21 czerwca w godz. 9.00 -15.00).

Przypominamy, że ostateczny termin na złożenie dokumentów upływa 25 czerwca o godz. 15.00.

 

W dniu 4 maja 2019 roku, w Zakładzie Farmacji Aptecznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu odbyły się warsztaty dla uczniów naszego liceum  Zajęcia poprowadzili  dr hab. n. farm. Paweł Olczyk, mgr farm. Olgierd Batoryna i mgr farm. Artur Jurczyk. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy IIb o profilu biologiczno-chemicznym.

Podczas zajęć omówiono  m.in. zagadnienia dotyczące praktycznej realizacji recept w programie komputerowym Kamsoft,  rodzaje recept oraz zasady ich wypisywania  przez osoby uprawnione, a  także problemy związane z ich realizacją..

Uczniowie poznali również zasady  prawidłowej obsługi glukometrów, pomiaru stężenia glukozy we krwi włośniczkowej oraz  obsługi inhalatorów. Po omówieniu i zademonstrowaniu  aktualnej procedury postępowania w recepturze aptecznej, rodzajów stosowanych podłoży oraz występujących niezgodności recepturowych, uniemożliwiających prawidłowe wykonanie wybranych postaci leku, uczniowie samodzielnie sporządzili maści i porównali jakość preparatów w zależności od zastosowanego podłoża.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny