• Baner9
  • Baner0
  • Baner7
  • Baner6
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy na Dzień Otwarty Liceum!

28 kwietnia 2020 r. godzina 17.00 (termin może ulec zmianie)

Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, wycieczka do Rosji odbędzie się na przelomie września i października 2020.

W programie wyjazdu znajduje się wiele atrakcji - m. in. zwiedzanie  Wilna, Moskwy, Smoleńska i Mińska. Jeśli chcecie poznać miejsca znane z dalszej i bliższej historii oraz zakosztować kultury i kuchni naszych sąsiadów - nie możecie przegapić tego wyjazdu.

 

Program poniżej:

 

DZIEŃ I:

Wyjazd na noc. Nocny przejazd do Druskiennik.

DZIEŃ II:

Przyjazd Druskiennik: zwiedzanie Parku Grutas ekspozycje reliktów epoki sowieckiej. Kolejnym punktem programu będzie miejscowość Troki, zwiedzanie miasta, dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, Zamek Warowny, Kościół Farny, ruiny klasztoru Benedyktynów. Obiadokolacja. Nocleg w Wilnie.

DZIEŃ III:

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in.: Muzeum Mickiewicza, cmentarz na Rossie, Góra Trzykrzyska, Kościół św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów z celą Konrada, zespół gmachów Uniwersytetu Wileńskiego, Katedra św. Stanisława. Nocny przejazd do Moskwy.

DZIEŃ IV:

Przyjazd do Moskwy. Zwiedzanie Moskwy: cerkiew Chrystusa Zbawiciela (wejście do środka), Wzgórza Worobiowskie (panorama Moskwy, Uniwersytet - od zewnątrz), zespól sportowy "Łużniki", Góra Pokłonowa z Parkiem Zwycięstwa (bez wstępu do Muzeum Wojny), kryty  most "Bagration" (jedna z najbardziej nowoczesnych budowli Moskwy), Nowy Arbat, Pierścień Bulwarowy. Obiadokolacja. Nocleg w Moskwie.

DZIEŃ V:

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Moskwy: Ulica Twerska - główna ulica stolicy z placem Puszkina i pomnikiem założyciela Moskwy księcia Jurija Dołgorukiego, Teatr Wielki (od zewnątrz), Duma, Łubianka. Tretiakowska (unikalny zbiór ikon i malarstwa rosyjskiego) Obiadokolacja. Nocleg w Moskwie.

DZIEŃ VI:

Śniadanie. Przejazd do Smoleńska, szwiedzanie: Sobór, Kreml, Baszta Gromowa, mury obronne, bastion królewski Zygmunta III Wazy z XVII, cerkiew św. Piotra i Pawła. Przejazd do Moskwy wieczorny spacer po Placu Czerwonym. Następnie przejazd do Katynia: wieś w Rosji, 18 km na zachód od Smoleńska, nad Dnieprem. W pobliskim lesie zwanym Lasem katyńskim, w uroczysku Kozie Góry (Козьи Горы) (w Polsce zwane Kosogory, prawdopodobnie na postawie zniekształconej fonetycznie przez Niemców rosyjskiej nazwy, leżącym na terenach NKWD, od lat 30. XX wieku dokonywano masowych mordów na ofiarach czystek politycznych Stalina, w tym również zbrodni katyńskiej na internowanych polskich oficerach. Obiadokolacja. Nocleg w Mińsku.

DZIEŃ VII:

Śniadanie. Zwiedzanie Mińska: Ratusz, Katedra katolicka, Kościół św. Szymona i Heleny, Górne Miasto. Przejazd do Zamku w Mirze, który w 2000 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie zobaczymy  zamek w Nieświeżu -zespół pałacowo-parkowy rodziny Radziwiłów. Nocny przejazd do Polski

DZIEŃ VIII:

Przyjazd do domu rano.

 

ZAPEWNIAMY:

·         Przejazd autokarem lux

·         4 noclegi

·         4 śniadania

·         4 obiadokolacji

·         prowiant z biura na czas nocnych przejazdów

·         Opieka pilota

·         Ubezpieczenie KL i NNW

 

Biuro Podróży ,, Abraksas " ul. Stawowa 3/2 Katowice 40-095

tel. 32 2068562 , 507179108 www.abraksas.com.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolny teatr

news

Szkolny Teatr Temperament. Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny