Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
Dziś, wspólnie z uczniami i uczennicami z IV LO, zespół z naszej szkoły uczestniczył w czterogodzinnych warsztatach online, przygotowujących do opracowania oraz realizacji reportażu filmowego w ramach ogólnopolskiego projektu "Re:Memory" Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). 
Zajęcia koordynowali pracownicy CEO, a prowadził Pan Marcin Pietraszewski, dziennikarz Gazety Wyborczej. Warsztat był niezwykle inspirujący, przed nami czas zbierania i opracowania materiałów źródłowych. Ponieważ naszym tematem jest "Konflikt miast" na temat stereotypów i trudności w relacjach mieszkańców Mysłowic i Sosnowca, prosimy o pomoc. Chcielibyśmy porozmawiać z:
- małżonkami, którzy brali ślub w latach 1850-60, a w imię miłości pokonali przeciwności ze strony oporu rodzin (z jednej strony Hanysów, z drugiej Goroli),
- osobami, którzy zaczynali pracę lub szkołę w latach 1970-80 i spotkali się z nieprzyjemnościami ze strony Ślązaków lub Zagłębian (albo spodziewali się nieprzyjemności, a zostali mile zaskoczeni),
- ekspertami, historykami.
 
Galeria zdjęć:
 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny