Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski, w tym Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Wydarzenie to jest skierowane m.in. do młodzieży licealnej, a hasło przewodnie brzmiało "Woda to życie".

W styczniu 2018r. młodzież z koła chemiczno - ekologicznego z kl. I b uczestniczyła w tym wydarzeniu. Oferta zajęć była bogata: wykłady, pokazy, warsztaty, laboratoria, konkursy z nagrodami. Spośród wielu propozycji wybrano wykład i trzy zajęcia laboratoryjne.

Na wykładzie pt."Rośliny spragnione wody" uczniowie poznali funkcję genów odpowiadających na stres suszy. Podczas zajęć laboratoryjnych w Katedrze Anatomii i Cytologii Roślin obejrzeli, z wykorzystaniem preparatów mikroskopowych, ich przystosowania do oszczędnej gospodarki wodą. W Laboratorium Mikroskopii Skaningowej najnowszej generacji zaglądali w głąb materii, oglądali fruwające elektrony podglądające świat wody.Każdy z uczestników mógł zrobić preparat i otrzymać jego zdjęcie. Z kolei w Katedrze Genetyki uczniowie zapoznali się z hodowlą roślin w sterylnych warunkach oraz z metodami ich rozmnażania.W mikroskopie stereoskopowym zobaczyli różne rodzaje roślinnych kultur.To była jedyna taka Noc w roku.Odkrywanie z pracownikami Wydziału tajemnic wody sprawiło uczestnikom koła wiele radości i satysfakcji. Każdy  z nich nauczył się czegoś nowego,zaraził się pasją do biologii,którą na pewno będzie rozwijał i pielęgnował.

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny