• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski, w tym Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Wydarzenie to jest skierowane m.in. do młodzieży licealnej, a hasło przewodnie brzmiało "Woda to życie".

W styczniu 2018r. młodzież z koła chemiczno - ekologicznego z kl. I b uczestniczyła w tym wydarzeniu. Oferta zajęć była bogata: wykłady, pokazy, warsztaty, laboratoria, konkursy z nagrodami. Spośród wielu propozycji wybrano wykład i trzy zajęcia laboratoryjne.

Na wykładzie pt."Rośliny spragnione wody" uczniowie poznali funkcję genów odpowiadających na stres suszy. Podczas zajęć laboratoryjnych w Katedrze Anatomii i Cytologii Roślin obejrzeli, z wykorzystaniem preparatów mikroskopowych, ich przystosowania do oszczędnej gospodarki wodą. W Laboratorium Mikroskopii Skaningowej najnowszej generacji zaglądali w głąb materii, oglądali fruwające elektrony podglądające świat wody.Każdy z uczestników mógł zrobić preparat i otrzymać jego zdjęcie. Z kolei w Katedrze Genetyki uczniowie zapoznali się z hodowlą roślin w sterylnych warunkach oraz z metodami ich rozmnażania.W mikroskopie stereoskopowym zobaczyli różne rodzaje roślinnych kultur.To była jedyna taka Noc w roku.Odkrywanie z pracownikami Wydziału tajemnic wody sprawiło uczestnikom koła wiele radości i satysfakcji. Każdy  z nich nauczył się czegoś nowego,zaraził się pasją do biologii,którą na pewno będzie rozwijał i pielęgnował.

 

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny