• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

13 kwietnia 2018 drużyna złożona z uczniów klasy 2A naszego liceum, w składzie Daniel Czernielewski, Patryk Gałecki oraz Łukasz Pietrzyk, pod opieką mgr Moniki Sośnicy zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

W etapie regionalnym wzięło udział 37 szkół, które w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza walczyły o awans do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu odbył się w formie quizu - uczestnicy tegorocznej edycji, podzieleni na cztery grupy, odpowiadali na pytania związane z wiedzą ogólną o Niemczech. Istotna była znajomość osób, historii oraz kultury kraju.

Plateranie, po dogrywce, zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, po drodze pokonując dziewiątkę przeciwników z całego województwa. Ostatecznie, po zsumowaniu wyników drużyna zajęła drugą lokatę w całych zawodach, przegrywając ze zwycięską ekipą z Cieszyna zaledwie jednym punktem.

Wynik naszych reprezentantów można uznać za ogromny sukces, a doświadczenie i wiedza językowa zdobyta w trakcie konkursu na pewno zaprocentują w przyszłości, wszakże pamiętajmy: “granice mojego języka, są granicami mojego świata”.

Szkolny teatr

news

"Teatr nasz" - działa w naszym liceum od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie... - czytaj więcej

 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny