Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.
  • Profile klas na rok 2020_2021
  • Baner7
  • Baner9
  • Baner5
  • Baner4
  • Baner2
  • Baner6
  • Baner0

Nadchodzące wydarzenia

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

nowe terminy sprawdzianu kompetencji językowych 24 i 30.06

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2020/2021 JUŻ SĄ! Szczegóły w zakładce "Dla kandydata - regulamin - rekrutacja" 

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Od roku szkolnego 2020/2021 POWRACAMY DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO! 

13 kwietnia 2018 drużyna złożona z uczniów klasy 2A naszego liceum, w składzie Daniel Czernielewski, Patryk Gałecki oraz Łukasz Pietrzyk, pod opieką mgr Moniki Sośnicy zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

W etapie regionalnym wzięło udział 37 szkół, które w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza walczyły o awans do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu odbył się w formie quizu - uczestnicy tegorocznej edycji, podzieleni na cztery grupy, odpowiadali na pytania związane z wiedzą ogólną o Niemczech. Istotna była znajomość osób, historii oraz kultury kraju.

Plateranie, po dogrywce, zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, po drodze pokonując dziewiątkę przeciwników z całego województwa. Ostatecznie, po zsumowaniu wyników drużyna zajęła drugą lokatę w całych zawodach, przegrywając ze zwycięską ekipą z Cieszyna zaledwie jednym punktem.

Wynik naszych reprezentantów można uznać za ogromny sukces, a doświadczenie i wiedza językowa zdobyta w trakcie konkursu na pewno zaprocentują w przyszłości, wszakże pamiętajmy: “granice mojego języka, są granicami mojego świata”.

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny