Sukcesy w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach językowych.

 
Gościnnie - zajęcia konwersacji z native speakerami.

 
Warsztaty z pracownikami UŚ - wydział filologiczny - język macedoński.

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Londynie dla gimnazjalistów - współpraca z Prywatną Szkołą Języka Angielskiego 'Eurolingua" z Sosnowca.

 

Warsztaty edukacyjne z ekspertem British Council - certyfikaty językowe Cambridge English.

 
Zajęcia kulturowo-językowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach - Biblioteka Amerykańska (American Corner)

 

LONDYŃSKI BULWAR WIEDZY

Dnia 22.03.2019r. w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu wiedzy o Londynie zorganizowanego we współpracy ze szkołą języka angielskiego EuroLingua pod okiem Pani Agnieszki Głowackiej. W starciach o tytuł Londyńskich Mistrzów walczyło 10 drużyn po dwie osoby w każdej.

Więcej…

Klasy językowe w American Corner

17 kwietnia uczniowie klasy językowej II E odbyli kolejną wizytę w American Corner w Katowicach. Zajęcia poświęcone były odległym od siebie o tysiące kilometrów  stanom Texas i Alaska. Podczas warsztatów mieliśmy okazję prześledzić burzliwą historię obydwu stanów, przyjrzeć się tradycjom i zwyczajom ich mieszkańców oraz odbyć wirtualną podróż po najpiękniejszych rejonach The Lone Star State i The Last Frontier.

Więcej…

HISPANOFONIA

W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy 1D uczestniczyli w Hispanofonii, wydarzeniu promującym język hiszpański w naszym regionie. Organizatorem imprezy był Zakład Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej…

Drugie miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde"

13 kwietnia 2018 drużyna złożona z uczniów klasy 2A naszego liceum, w składzie Daniel Czernielewski, Patryk Gałecki oraz Łukasz Pietrzyk, pod opieką mgr Moniki Sośnicy zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Więcej…

Frankofonia

Uczniowie klas: 1B, 1C, 2C, 3B, 3C i 3D wzięli udział w Dniach Frankofonii połączonych z uroczystościami 45-lecia Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Więcej…


 

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny