Nauka w klasie matematycznej umożliwia uczniowi nie tylko poznanie matematyki, ale też dzięki porozumieniom z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz Ministerstwem Energii daje niepowtarzalną okazję do korzystania z laboratoriów, wykładów i innych zajęć z pracownikami tych instytucji, a w perspektywie możliwość wyboru wielu kierunków studiów zarówno na uczelniach technicznych, ekonomicznych, jak i medycznych.

Warsztaty poświęcone programowaniu robotów w ramach zajęć rozszerzonej informatyki. Uczestnicy pracowali na specjalnych, zaawansowanych technologicznie zestawach Lego Mindstorms EV3.

Uczniowie klas z rozszerzoną informatyką w Instytutucie Informatyki Uniwersystetu Śląskiego uzyskują Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji Informatycznych IC3

Zajęcia w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Wykład "Czysty kod, dobre praktyki tworzenia oprogramowania obiektowego", warsztaty "Wprowadzenie do tworzenia gier z narzędziem Unity", wykład "Technologia stosowana obecnie w TV i kinie 3D".

Wykład pracownika Zakładu Fizyki Medycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego - dr hab. Armanda Cholewkę, który od kilkunastu lat zajmuje się wykorzystaniem metod fizycznych w diagnostyce oraz terapii. Jego podstawową dziedziną badawczą jest zastosowanie diagnostyki termowizyjnej w medycynie.

Drużyna Plater trzecia w finale Ogólnopolskiej Gry Giełdowej. Wśród nagrodzonych zespół  z klasy 2c w składzie: Roksana Szymczyk, Natalia Partyka, Monika Laskowska

Sukces Karoliny Suligi w Konkursie Wiedzy Technicznej.

Pałacu Młodzieży w Katowicach na „Czwartkowe spotkania z fizyką”.