Global

W ramach festiwalu Zagłębie Wood chętni uczniowie z klasy 1dp  i ich rodzice wzięli udział w spotkaniu z Andrzejem MLECZKO. Spotkanie miało miejsce w dniu 17.10 o godz.17.00 w Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 17 października 2019r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater  brali udział w wolontariacie na rzecz Hospicjum Sosnowieckiego im. Św. Tomasza Ap. w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej " POLA NADZIEI".
 

13 października 2019 r. 61% Polaków oddało głosy w wyborach parlamentarnych. Kilka dni wcześniej swoje preferencje polityczne ujawnili uczniowie Liceum Plater, którzy wzięli udział w zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują" - młodzieżowych prawyborach. Koordynatorami akcji wyborczej była grupa uczniów z klasy Idg o profilu politologiczno - prawnym.

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej: dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i uczennic, rodziców, ale również absolwentów, emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli Kuratorium i władz samorządowych. Dlatego w piątek 11 października w tak szerokim gronie spotkaliśmy się w szkolnej auli, aby uczcić powstanie w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej oraz uhonorować pracowników i nauczycieli wyróżniających się w swej pracy.

14.10 - Święto Edukacji Narodowej.
W tym dniu przedstawiciele klasy 1dp wraz z wychowawczynią Elżbietą Rudzką odwiedzili grób  JÓZEFY SIWIKOWEJ - założycielki naszej szkoły.

Laury dla Uczennic naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Aktorskiej. W dminu 15 października czworo utalentowanych Uczniów klas I – Szymon Siwek, Katarzyna Posikata, Ida Zielińska oraz Iga Szewczyk - reprezentowało naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Aktorskiej pod hasłem „Literatura – muzyka – teatr: miejsca wspólne, miejsca własne".

Z inicjatywy mgr E.Rudzkiej poniedziałkowe popołudnie 14.10 młodzież z klasy 1dp spędziła na wspólnym wyjściu integracyjnym do Cinema City.

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny