• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

Czwartek 8 marca był dla maturzystów naszej szkoły szczególnym dniem pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: p. mgr Agnieszką Banatowską, p. mgr Moniką Sośnica, p. mgr Anną Baczyńską-Jach oraz ks. Pawłem Pasiem wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę.

Było to spotkanie modlitewne osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o owocność przy ich zdawaniu i mądrość na wybory życiowych decyzji.

Maturzyści w czasie pielgrzymki uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez ks. dr Michała Knapika oraz Eucharystii sprawowanej przed Jasnogórskim Obrazem Matki Bożej przez pasterza naszej diecezji ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się także do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej, gdzie klerycy opowiedzieli o swoim kapłańskim powołaniu.

Miejmy nadzieję, że łaski wyproszone przez maturzystów spłyną nie tylko na nich, ale na wszystkich uczniów naszego Liceum, nauczycieli, pracowników i dyrekcję szkoły.

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny