• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

UWAGA MATURZYŚCI - WYNIKI MATUR JUŻ 4 LIPCA

4 lipca 2019 r. (w czwartek) od godz. 12.00

w sali gimnastycznej

będą wydawane świadectwa dojrzałości

(pamiętajcie o dowodach osobistych)

Trzymamy kciuki!!!

 

W czwartek 15 marca gościliśmy w murach naszego liceum uczniów klas III gimnazjów, którzy rywalizowali w XIV edycji „Emiliady”. 

W naszym konkursie uczestnicy rywalizują indywidualnie i drużynowo. W pierwszej części każdy uczestnik pracuje samodzielnie – rozwiązując zadania z biologii, chemii i fizyki  zdobywa punkty dla siebie i drużyny.

W pierwszej części turnieju dyplom za „najlepszy indywidualny wynik w części teoretycznej”  XIV edycji Emiliady otrzymał Szymon Stodółkiewicz.

Ponieważ biologia, chemia i fizyka to przedmioty nierozerwalnie związane z eksperymentem, druga część konkursu to drużynowa rywalizacja sześciu najlepszych zespołów wyłonionych w części teoretycznej. Nasi goście wykonywali doświadczenia w trakcie których mieli okazję zapoznać się ze świetnie wyposażonymi laboratoriami II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

Laureaci otrzymują nagrody, a przede wszystkim ogromną satysfakcję ze zwycięstwa w interdyscyplinarnym konkursie, wymagającym wiedzy i umiejętności działania zespołowego.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczestników do udziału w naszym turnieju, a  laureatom składamy gratulacje. Zwycięzcą  XIV edycji „Emiliady” została drużyna  Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum nr 5 im. św. J. Bosko w składzie:

Wiktoria Kasprzyk
Oliwia Książek
Kamil Soćko

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom II LO im. E. Plater którzy wspierali nas w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Zapraszamy w przyszłym roku na XV edycję „Emiliady”.

A. Kasprzyk, T. Wieczorek, C. Wodzicki

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny