• Baner1
  • Baner5
  • Baner6
  • Baner4
  • Baner3
  • Baner2

Nadchodzące wydarzenia

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Od 1 października 2019 r. pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - daj się wybrać!

Już w listopadzie nastąpi zmiana Zarządu Samorządu Uczniowskiego II LO im. E. Plater!!!

- 16.10.2019  (środa) - termin rejestracji Komitetów Wyborczych (do prof. M. Sośnicy)

- 17.10 -  31.10.2019  - Kampania Wyborcza

- 04.11.2019  (poniedziałek) - debata wyborcza

- 05.11.2019  (wtorek) - wybory

W czwartek 15 marca gościliśmy w murach naszego liceum uczniów klas III gimnazjów, którzy rywalizowali w XIV edycji „Emiliady”. 

W naszym konkursie uczestnicy rywalizują indywidualnie i drużynowo. W pierwszej części każdy uczestnik pracuje samodzielnie – rozwiązując zadania z biologii, chemii i fizyki  zdobywa punkty dla siebie i drużyny.

W pierwszej części turnieju dyplom za „najlepszy indywidualny wynik w części teoretycznej”  XIV edycji Emiliady otrzymał Szymon Stodółkiewicz.

Ponieważ biologia, chemia i fizyka to przedmioty nierozerwalnie związane z eksperymentem, druga część konkursu to drużynowa rywalizacja sześciu najlepszych zespołów wyłonionych w części teoretycznej. Nasi goście wykonywali doświadczenia w trakcie których mieli okazję zapoznać się ze świetnie wyposażonymi laboratoriami II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

Laureaci otrzymują nagrody, a przede wszystkim ogromną satysfakcję ze zwycięstwa w interdyscyplinarnym konkursie, wymagającym wiedzy i umiejętności działania zespołowego.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczestników do udziału w naszym turnieju, a  laureatom składamy gratulacje. Zwycięzcą  XIV edycji „Emiliady” została drużyna  Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum nr 5 im. św. J. Bosko w składzie:

Wiktoria Kasprzyk
Oliwia Książek
Kamil Soćko

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom II LO im. E. Plater którzy wspierali nas w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Zapraszamy w przyszłym roku na XV edycję „Emiliady”.

A. Kasprzyk, T. Wieczorek, C. Wodzicki

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny