Nazwa konkursu

Wyniki

Nauczyciel

Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu recytatorsko-krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach

·      Julia Filipczyk  kl1B - udział

Piotr Bajer

Ogólnopolski  konkurs retoryczny organizowanym przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego

·      Emilia Waluga 2c - udział

Wojewódzki Turniej Artystyczny

·      udział uczniów

Olga Soczyńska - Kalarus

I Konkurs Fotograficzny „Książka w obiektywie uczniów”

·      udział uczniów

I Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich

·      udział uczniów

Turniej Poetycki o Laur Plateranki

·      udział uczniów

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Historia Bliska”

·      uczniowie zajęli II miejsce

Konkurs  na małą formę teatralną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Teatr żywi się słowem” w III Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

·      I miejsce Julia Łamacz kl.2D

Ewa Sokołowska - Grobel

Wojewódzki  Turniej  Artystyczny w Gliwicach w konkurencji małych form teatralnych

·      I miejsce Julia łamacz kl.2D     

                                        

Biegi przełajowe

·      2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt

·      4 miejsce w zawodach rejonowych dziewcząt

Sebastian Polaczkiewicz

 

Marcin Galas

 

Mieczysław Szafarski

 

Pływanie

·      2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt

Konkurs „Mistrz Gramatyki”  

 

·      I miejsce w kategorii klas pierwszych: Weronika Boksa

·      I miejsce w kategorii klas trzecich: Białek Barbara klasa 3c

Agnieszka Banatowska

Konkurs „Mistrz Gramatyki”

·      I miejsce w kategorii klas trzecich: Białek Barbara klasa 3c

Monika Filipek

Konkurs  "Mistrz Gramatyki"

·      I miejsce  Jacek Sprzączkowski kl. II E

Konkurs „Mistrz Gramatyki”

·      I miejsce w kategorii klas drugich  Aleksandra Michalak klasa 2c

Tomasz Morawski

 II Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich – WPiA UŚ
 

·      Paweł Jochymczyk kl.2D otrzymał tytuł najlepszego mówcy

Katarzyna Uliniarz

Konkurs na projekt uczniowski „Europa z mojej ulicy”

·      udział uczniów

Katarzyna Uliniarz

Ewa Sokołowska - Grobel

Konkurs pt. „Mein deutscher Lieblingssatz“ zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego

·      udział uczennicy kl. 3A Katarzyny Sytniewskiej  

Monika Sośnica

Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

·      udział 9 uczniów klas pierwszych i drugich, troje uczniów zakwalifikowało się do etapu regionalnego

Ogólnopolski  Konkurs Elearningowy SIGG

·      6 uczniów z klasy 2 C dostało się do finału: Marcin Błaszczyk, Radosław Koźlicki, Tymoteusz Maj, Martyna Molenda, Michał Pędzik, Justyna Tabor

Michał Pędzik laureat II miejsca

Bogusława Żak

Finał ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

·         Kacper Waksmański z kl. 1a - udział w Warszawie w  finale (był jednym z 10 finalistów KR w Polsce)

Jacek Bajer

 Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

·         Katarzyna Sytniewska z kl. 3a - laureatka (zdobyła indeks na UJ)

Ogólnopolski  konkurs  "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego"

·         Klaudia Gańczak z kl. 1a wyróżnienie za esej

Ogólnopolski  konkurs dziennikarski "Potęga Prasy"

·         Julia Czech z kl. 2a wyróżnienie  za felieton

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej lubelskiej przedsta­wicielki pokolenia Kolumbów” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 

·         Udział Julii Filipczyk z klasy 1b

Piotr Bajer

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego

·         Maciej Piątek  2c udział

Konkurs recytatorski Logo Fest

·          Udział Patrycji Górki

Ogólnopolski  Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich

·         II miejsce ucznia za opowiadanie „Sztandar w marynarce”

Olga Soczyńska - Kalarus

KulTUralnie – Katowice 2018

·         II i VI miejsce uczniów klasy 1d i 1a w grze miejskiej 

Konkurs  fotograficzny "Zabytki i budowle Sosnowca w obiektywie uczniów"

·         I miejsce uczennicy

Międzynarodowy Międzyszkolny    Przegląd Filmowy „Wylęgarnia” w kategorii „scenariusz filmowy”

·         II miejsce ucznia

Konkurs  recytatorski „W Kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

·         Udział uczniów

 Konkurs fotograficzny „Książka w obiektywie uczniów”, „ „Wolność czytania”, „Geografia – proces, forma, obiekt”

 „Film fabularny” w  konkursie „Przejdź do historii” organizowany  przez Akademię Liderów.

Ogólnopolski  Konkurs "Nasi sąsiedzi Żydzi" zorganizowany  przez IPN

·         wyróżnienie  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach (dla Karoliny Kubasik 1d 

Ewa Sokołowska - Grobel

Międzynarodowy Konkurs zorganizowanym przez Centropę w Budapeszcie

·         I miejsce -  realizacja filmu pt."Spacer po zapomnianym dziedzictwie żydowskiego Sosnowca"... Konrad Gałysa, Anna Starzykowska,  Jakub Barczyk (2d) Emilia Miara, Maciej Pałuszny (2a)

Ogólnopolski  Konkurs „Europa z mojej ulicy” zorganizowany przez Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie

·         Nagroda dla finalistów

realizacja filmu zatytułowanego:" O rozbiorach niekonwencjonalnie. Jak wiele im zawdzięczamy?"-

nagroda wyjazd do Brukseli 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

·         I miejsce „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”- nagroda Julia Łamacz (2d)

Biegi przełajowe

·         2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt o puchar Prezesa MSZS

Sebastian Polaczkiewicz

Marcin Galas

Mieczysław Szafarski

Aerobik

·         1 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt

Piłka nożna

·         2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt

Lekkoatletyka

·         1 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt klas pierwszych

Siatkówka

·         3 miejsce w zawodach miejskich chłopców

Konkurs "Pokaż nam Język" organizowanym przez WSB w Poznaniu

·         trzech uczniów klasy II E  I etap

Monika Filipek

Turnieju Debat Historycznych

·         III miejsce w etapie wojewódzkim Turnieju Debat Historycznych (Paweł Jochymczyk, Konrad Gałysa, Julia Kraska, Anna Starzykowska, Filip Gołębiowski)

Katarzyna Uliniarz

Projekt "Akademia Liderów"

·          II miejsce w Ogólnopolskim Projekcie "Akademia Liderów" - Paweł Jochymczyk i drużyna              z kl.II d

Konkurs Ogólnopolski "Europa z naszej ulicy"

·         Laureaci Konkursu Ogólnopolskiego "Europa z naszej ulicy" - M. Pałuszny, P. Jochymczyk, K. Gałysa, J. Barczyk, A. Starzykowska (K. ULiniarz, E. Sokołowska) - w nagrodę - wycieczka do Brukseli

Konkurs Historyczno - Literacki"Prawda i kłamstwo o Katyniu"

·         Udział w Konkursie Historyczno - Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu" - S. Szczęśniak, K. Kubasik

Etap wojewódzki  w konkursie "Nasi sąsiedzi - Żydzi"

·         Awans do finału i zwycięstwo w etapie wojewódzkim w konkursie "Nasi sąsiedzi - Żydzi" - K. Kubasik (I m. w et wojewódzkim w kat. film  i wyróżnienie w et. ogólnopolskim), M. Sutor, K. Żaczek - II m. w et. wojewódzkim w kat film, Daria Obwiosło - III m. w et. wojew. w kat. film i K. Gałysa, A. Starzykowska, K. Grabowska - I m. w et wojewódzki w kat relacja - (K. Uliniarz i E. Sokołowska - Grobel)

XV Dąbrowski Konkurs Matematyczny

·         Izabela Kuźniar  z kl.1b zajęła 4 miejsce

Ewa Sokołowska - Grobel

Konkurs  Kangur dla uczniów klas pierwszych i drugich

·         udział pięciu uczniów

Iwona Milcarz

Ogólnopolski  Konkurs „TURBOLANDESKUNDE wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

·         uczniowie z klasy 2a: Daniel Czernielewski, Łukasz Pietrzyk i Patryk Gałecki zajęli II miejsce w etapie regionalnym 

XVIII edycja konkursu "Pokaż nam język" organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe 

·         Udział uczniów

Monika Sośnica

I Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Językowym Spaß – fun – diversión” zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice pod patronatem Goethe Institut.

·         Udział uczniów

XXII Konkurs  Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski

 ·        Mateusz Gacek III C - wyróżnienie

Czesław Wodzicki

Konkurs Wiedzy Biblijnej

·         do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się Hanna Kaliszewska

Marcin Majcher

 

Profil biologiczno-chem.

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny