W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy 1D uczestniczyli w Hispanofonii, wydarzeniu promującym język hiszpański w naszym regionie. Organizatorem imprezy był Zakład Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był sport. Młodzież poznała najważniejszych sportowców hiszpańskich słuchając wykładu Pani mgr Natalii Wiśniewskiej Más que fútbol oraz dowiedziała się jakie są sporty narodowe wybranych krajów hispanojęzycznych z wykładu Deportes nacionales de España y América Latina Pani mgr Aleksandry Ziobrowskiej. Uczniowie mogli również zobaczyć pokaz wywodzącej się z Hiszpanii szermierki oraz wysłuchać pięknego śpiewu w języku hiszpańskim. Koordynatorem  Hispanofonii jest Pani dr Sabina Deditius, której bardzo dziękujemy za umożliwienie nam udziału w imprezie.