W środę 5 czerwca uczniowie klas 2a, 2c oraz 2d o rozszerzeniu z geografia, wzięli udział w  warsztatach geograficznych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Na początku uczestniczyli w zajęciach z meteorologii.

Warsztatów uzyskali podstawowe informacje dotyczące prognozowania pogody.   Następnie uczniowie mieli możliwość wspiąć się na dach budynku WNoZ, który liczy aż 20 pięter i ma 100 metrów wysokości. Na dachu, oprócz panoramy Sosnowca, zobaczyli aparaturę służącą pomiarom meteorologicznym.

Odbyły się także warsztaty geologiczne, na których przypomniano, podstawowe wiadomości o klasyfikacji genetycznej skał. Uczestnicy zajęć mieli również okazję, obejrzeć skały z bliska, nauczyli się jak i po czym je rozpoznawać.