Poznaj wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.

Plateranki mistrzyniami Sosnowca w lekkoatletyce!

W rozegranych w dniu 28 maja br. zawodach lekkoatletycznych klas pierwszych szkół ponadpodstawowych uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater zajęły pierwsze miejsce drużynowo. W biegu na 600 m  zwyciężyła Kamila Krasowska natomiast w pchnięciu kulą wygrała Aleksandra Mazurek. W skoku w dal trzecie miejsce zajęła Wiktoria Rodek, a Klaudia Lubowicka była trzecia na 100m.

Gratulujemy!

Więcej…

Sukcesy platerańskich lekkoatletów

W rozegranych w dniu 23 maja br. zawodach lekkoatletycznych reprezenranci LO Plater zaprezentowali się naprawdę dobrze - uczennica klasy 1b  Kamila Krasowska zwyciężyła na dystansie 800 m, Aleksandra Mazurek z kl.1d i Krystian Gajos kl.2d zajęli drugie miejsca w pchnięciu kulą natomiast Radosław Koźlicki kl.2c był trzeci w skoku w dal.

Sukces w aerobiku sportowym

23 kwietnia br. w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64. odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Sosnowca w Aerobiku Sportowym.Tegoroczne zawody odbywały się w dwóch kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych oraz w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.