Poznaj wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.

Uczennice II LO Mistrzyniami Województwa Śląskiego w Koszykówce 3x3

W Finałach Wojewódzkich koszykówki 3x3 rozegranych w dniu 6 czerwca w Bytomiu zawodniczki II LO im. E. Plater zajęły pierwsze miejsce.

Zawodniczki z Sosnowca wygrały z mistrzyniami z Częstochowy, Rybnika, Tarnowskich Gór, a w finale pokonały zespół  liceum z Wodzisławia Śląskiego.

Skład zwycięskiej drużyny Zuzanna Kwiatkowska, Zuzanna Skawińska, Wiktoria Rodek, Klaudia Łyszkiewicz.

Gratulujemy !!!

Mistrzostwo Sosnowca w koszykówce

W zawodach o mistrzostwo Sosnowca w koszykówce 3x3 zwyciężyły zawodniczki II LO im.E. Plater. Skład drużyny Zuzanna Kwiatkowska, Zuzanna Skawińska, Wiktoria Rodek, Klaudia Łyszkiewicz Chłopcy zajęli trzecie miejsce:Marcel Kłosowski, Jakub Sakowski, Patryk Sergiel. Zawody zostały rozegrane 3 czerwca na boiskach Technikum Nr 1 przy ul. Grota - Roweckiego.

Zawody lekkoatletyczne

W rozegranych zawodach lekkoatletycznych w dniu 22 maja  uczennice II LO im.E.Plater wygrały Szkolną Ligę Lekkoatletyczną. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR przy ulicy Mireckiego.

Więcej…

Finał Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

W rozegranych Finałach Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych uczennice II LO im.E.Plater w Sosnowcu zajęły 7 miejsce. Indywidualnie Karolina Porębska była trzecia, natomiast Kamila Krasowska siódma. Zawody zostały rozegrane 5 kwietnia 2019r. w Bytomiu w Parku Miejskim im. F. Kachla.

I miejsce w biegach przełajowych

Uczennice II LO im.E. Plater wygrały Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych o Puchar Prezesa MSZS w kategorii kobiet. Zawody zostały rozegrane na " Górce Środulskiej" w dniu 2 kwietnia br. Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Porębska, Kamila Krasowska, Kinga Ślęczek, Paulina Szelążek, Klaudia Łyszkiewicz, Magdalena Stanek. Gratulujemy!

Sukces sportowy w mistrzostwach Sosnowca

W rozegranych  zawodach w piłce ręcznej w dniu 22 marca br. uczennice II LO Plater zajęły 3 miejsce w mistrzostwach Sosnowca. Po fazie grupowej i półfinałach  w meczu o trzecie miejsce pokonały zawodniczki IV LO Staszica lepiej wykonując rzuty karne.

Zawody w narciarstwie alpejskim

Uczniowie II LO im. E. Plater uczestniczyli w zawodach o Puchar Sosnowca w narciarstwie alpejskim, który odbył się na " Górce Środulskiej" w dniu 1 lutego 2019r. Najlepsze lokaty w swoich kategoriach zajęli Emilia Waluga, która była czwarta oraz Jakub Strzelec zajął szóste miejsce. Gratulujemy!

Sztafetowe biegi przełajowe

W finale województwa śląskiego w sztafetowych drużynowych biegach przełajowych uczennice 2 LO im.E. Plater zajęły 7 miejsce. Zawody zostały rozegrane w Rudzie Śląskiej w dniu 30 pażdziernika 2018r. Skład dużyny: Kinga Ślęczek, Klaudia Łyszkiewicz, Magda Stanek, Paulina Szelążek, Kamila Krasowska, Karolina Porębska, Karolina Filipczyk, Kinga Kozik. Gratulujemy !!!

Badminton

Uczennice Emilia Waluga, Natalia Chudyka oraz Paulina Wierzchowska zajęły 3 miejsce drużynowo w mistrzostwach Sosnowca szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie. Zawody zostały rozegrane 25 października br.

Zwycięstwo w biegach przełajowych

W rozegranych zawodach rejonowych w dniu 19 października w Jaworznie uczennice 2LO im.E.Plater zwyciężyły w sztafetowych drużynowych biegach przełajowych i awansowały do zawodów wojewódzkich. Skład dużyny: Kinga Ślęczek, Klaudia Łyszkiewicz, Magda Stanek, Paulina Szelążek, Kamila Krasowska, Karolina Porębska, Karolina Filipczyk.

Mistrzostwa Sosnowca

W mistrzostwach Sosnowca szkół ponadgimnazjalnych uczennice II LO im.E.Plater zajęły trzecie miejsce. Zawody zostały rozegrane  9 października br. na hali sportowej w Milowicach. Skład drużyny : Amelia Filec, Natalia Grząba, Natalia Chudyka.

Mistrzostwa klas pierwszych

W mistrzostwach klas pierwszych w lekkoatletyce dziewczyny  II LO drużynowo zajęły 3 miejsce. Indywidualnie na 100m wygrała Magdalena Stanek, na dystansie 600m wygrała Kinga Ślęczek,drugie miejsce w skoku w dal zajęła Julia Zawartka oraz Kinga Kozik była druga na  300m .Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Patryk Sergiel, który był trzeci na dystansie 300m.

III miejsce w badmintonie

W czasie rozegranych 25 października Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie zawodniczki z LO Plater - Emilia Waluga, Natalia Chudyka oraz Paulina Wierzchowska stanęły na podium, zajmując drużynowo III miejsce.

GRATULUJEMY!

Plateranki mistrzyniami Sosnowca w lekkoatletyce!

W rozegranych w dniu 28 maja br. zawodach lekkoatletycznych klas pierwszych szkół ponadpodstawowych uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater zajęły pierwsze miejsce drużynowo. W biegu na 600 m  zwyciężyła Kamila Krasowska natomiast w pchnięciu kulą wygrała Aleksandra Mazurek. W skoku w dal trzecie miejsce zajęła Wiktoria Rodek, a Klaudia Lubowicka była trzecia na 100m.

Gratulujemy!

Więcej…

Sukcesy platerańskich lekkoatletów

W rozegranych w dniu 23 maja br. zawodach lekkoatletycznych reprezenranci LO Plater zaprezentowali się naprawdę dobrze - uczennica klasy 1b  Kamila Krasowska zwyciężyła na dystansie 800 m, Aleksandra Mazurek z kl.1d i Krystian Gajos kl.2d zajęli drugie miejsca w pchnięciu kulą natomiast Radosław Koźlicki kl.2c był trzeci w skoku w dal.

Sukces w aerobiku sportowym

23 kwietnia br. w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64. odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Sosnowca w Aerobiku Sportowym.Tegoroczne zawody odbywały się w dwóch kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych oraz w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.