Piłka siatkowa dziewcząt

W Mistrzostwach Sosnowca dziewcząt, które odbyły się w styczniu 2015 roku reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo wysokie III miejsce. Rozgrywki fazy grupowej Plateranki  zakończyły na miejscu I-szym zdecydowanie wygrywając z pozostałymi szkołami. W finałach rozgrywek - po dwóch przegranych meczach – ostatecznie II Liceum Ogólnokształcące stanęło na III miejscu podium.
Gratulujemy!

Skład drużyny:

1. Klorek Weronika
2. Chwał Joanna
3. Cieślar Karolina
4. Utracka Paulina
5. Krzak Anna
6. Mucha Karolina  
7. Hełmecka Monika
8. Łuszcz Karolina
9. Mrożek Katarzyna  
10. Byszewska Maria


 

Koszykarki II LO wicemistrzyniami Sosnowca!!!

Nasze koszykarki w ostatnim meczu pokonały zespół IV LO im.Stanisława Staszica i przypieczętowały wicemistrzostwo Sosnowca.W całym turnieju przegrały tylko jeden mecz z wicemistrzyniami Polski sprzed dwóch lat VII LO im. K Baczyńskiego.Nasze dziewczyny spisywały się rewelacyjnie wygrywając bardzo wysoko z Ekonomikiem  , Zespołem Szkół Technicznych, Norwidem, Korczakiem i na końcu ze Staszicem.
Teraz nasze sreberka będą reprezentować Sosnowiec w zawodach rejonowych, gdzie czeka ich rywalizacja z reprezentantkami Jaworzna o finał wojewódzki. Chociaż do finału droga daleka, gdyż po drodze czeka nas ponowna walka z pretendentkami do tego tytułu czyli koszykarkami VII LO, to już dzisiaj możemy być z nich dumni za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły na arenie miasta i regionu.
BRAWO DZIEWCZYNY!!!!!!


 

Srebro na przełajach!

Bardzo ładnie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły na zawodach przełajowych, które odbyły się w czwartek na górce „Środula”. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 800m, natomiast chłopcy na troszkę dłuższym odcinku, ok 1000m. Trasa, choć nie była zbyt długa, to jednak bardzo wymagająca, gdyż ostatnie metry zawodnicy musieli pokonać wbiegając pod górę. Dziewczęta wywalczyły drużynowo bardzo wysokie II miejsce, ustępując minimalnie jedynie reprezentantkom z „Korczaka”. Najlepszą zawodniczką z naszej szkoły okazała się Repczyńska Kasia. Kasia zajęła II miejsce.

Reprezentacja dziewcząt

 

Imię

Nazwisko

Klasa

1.      

Julia

Ploszaj

I BC

2.      

Joanna

Chwał

I BC

3.      

Anita

Witkowska

I BC

4.      

Karolina

Witczak

I AB

5.      

Basia

Repczyńska

II BC

6.      

Kasia

Repczyńska

II D

 

Reprezentacja chłopców

7.      

Wojtek

Andruszkiewicz

I B

8.      

Kamil

Stępień

II BC

9.      

Oskar

Gross

II A

10.   

Oskar

Molenda

II B

11.   

Maciej

Musiał

III B

12.   

Karol

Stępień

I BC

13.   

Gedeon

Kucharski

I AB

14.   

Michał

Kluk

III B

15.   

Piotr

Grabosz

II BC

16.   

Damian

Urbańczyk

II BC

 


III miejsce II LO na Mistrzostwach Sosnowca Klas Pierwszych w Lekkoatletyce

Reprezentacja naszej szkoły jak zwykle bardzo ładnie zaprezentowała się na zawodach lekkoatletycznych. Tym razem rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych ponadgimnazjalnych szkół z Sosnowca. W kategorii dziewcząt nasze reprezentantki ostatecznie zajęły wysokie III miejsce. Chłopcy zakończyli rywalizację na VI miejscu.

Oto najlepsze wyniki naszych lekkoatletów :

I M: WITCZAK KAROLINA (I AB) W BIEGU NA 600 M
II M: PŁOSZAJ JULIA (II BC) W BIEGU NA 300 M
II M: JUDASZ DOMINIKA (II BC)  W SKOKU W DAL


CAŁA REPREZENTACJA
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. PLATER :

 

IMIĘ

NAZWISKO

KLASA

1.      

DOMINIKA

JUDASZ

I BC

2.      

ANITA

SZUMIEC

I BC

3.      

JULIA

PŁOSZAJ

I BC

4.      

NATALIA

PARTYKA

I BC

5.      

KAROL

STĘPIEŃ

I BC

6.      

ŁUKASZ

CECOT

I BC

7.      

MATEUSZ

MOLENDA

I BC

8.      

KAROLINA

WITCZAK

I AB

9.      

PIOTR

BRZOZOWSKI

I B

10.   

WOJTEK

ANDRUSZKIEWICZ

I B

 


Udany start Plateranek w zawodach rejonowych

W roku szkolnym 2013/2014  podczas zawodów szkolnej ligi lekkoatletycznej reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły swoim rewelacyjnym występem zagwarantowała sobie udział w zawodach rejonowych z Jaworznem.  W dniu 24 września 2014 roku odbył się finał rejonowy, w którym Plateranki zaprezentowały się na wysokim poziomie zajmując drużynowo IV miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż sześć spośród ośmiu dziewcząt to uczennice klas pierwszych.
Oto skład naszej reprezentacji oraz najlepsze wyniki :

100 m:
Seweryn Natalia – III miejsce
Płoszaj Julia – VI miejsce

400 m:
Zacharz Wiktoria

800 m:
Dercz Wiktoria  - VI miejsce

Skok w dal:
Judasz  Dominika - I miejsce
Szumiec Anita

Pchnięcie kulą:
Partyka Natalia - I miejsce
Kucia Agnieszka


TRIUMF PLATER NA „POŻEGNANIU LATA NA STAWIKACH”

W sobotę 20 września na sosnowieckich „Stawikach” odbyło się „Pożegnanie Lata” – impreza zorganizowana przez Urząd Miasta Sosnowiec. Wśród wielu atrakcji przygotowanych w tym dniu na szczególną uwagę zasługiwały regaty czółen 8 osobowych, gdzie do rywalizacji stanęło 8 szkół. Naszą szkołę reprezentowali :

- Wiktoria Bałaban II BC
- Artur Skowron  III A
- Daniel Goetzen II BC
- Damian Urbańczyk II BC
- Jakub Patyna II B
- Kamil Grzesik II B
- Michał Oleś II B
- Miłosz Wnuk III A
- Michał Kluk III B.

Odbyły się trzy wyścigi eliminacyjne, z których wyłoniono drużyny walczące o miejsce na podium. Drużyna naszej szkoły w pierwszym starcie pokonała drużynę „Korczaka”, uzyskując najlepszy czas eliminacji i zapewniając sobie miejsce w finale. Nie ukrywaliśmy radości kiedy okazało się, że obok nas w decydującym wyścigu stanie „Staszic”. Nasza reprezentacja miała okazję zrewanżować się po przegranych o 0,02 sekundy czerwcowych regatach. Tym razem nie daliśmy szans rywalowi zostawiając go daleko z tyłu. II LO im. Emilii Plater zdecydowanie wygrało I edycję międzyszkolnych regat w ramach „Pożegnania Lata na Stawikach”.