Uczniowie klas: 1B, 1C, 2C, 3B, 3C i 3D wzięli udział w Dniach Frankofonii połączonych z uroczystościami 45-lecia Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Patronat nad imprezą objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Swoją obecnością spotkanie zaszczycił również Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie, Frédéric de Touchet oraz wielu innych znakomitych gości z kraju i z zagranicy. Młodzież uczestniczyła w serii wykładów prowadzonych przez pracowników Romanistyki Śląskiej oraz w warsztatach językowo-tłumaczeniowych „Wokół kalendarza celtyckiego”. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród w konkursie „Między tradycją a nowoczesnością”. Pierwszą nagrodę zdobył nasz uczeń Michał Zaród z klasy 1C. Wyróżnienie otrzymała również uczennica klasy 3D Natalia Walkiewicz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.