Prosimy o wsparcie finansowe renowacji grobu Józefy Siwikowej. Wpłat można dokonywać na konto: 14 1560 1166 2110 1111 2958 0002.

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but galeria/2019-2020/3x3/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Global

Świadectwa maturalne wydawane będą absolwentom 11 sierpnia 2020 r. w godzinach 12.00 - 14.30 w salach 21, 28, 32, 33.
W terminie późniejszym świadectwa będzie można odebrać w sekretariacie szkoły.
Proszę pamiętać o środkach ostrożności w postaci: maseczki, własnego długopisu do potwierdzenia odbioru zaświadczenia OKE, zachowania odległości 2 metrów od innych osób na terenie liceum oraz zakazie gromadzenia się przed szkołą.

Rządowy program o udzielenie pomocy finansowej uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w 2020r.

Zobacz pełny tekst informacji

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Informacje o sposobie i trybie realizacji zadań w II Liceum Ogólnokształcącym

im. E. Plater w Sosnowcu
ze zmianami obowiązującymi od 15 kwietnia 2020 r.

Pomoc psychologiczna

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, uczniom Liceum oraz ich rodzicom podczas zakażenia epidemicznego wprowadza się poniższe procedury. Ich celem jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów oraz pracowników szkoły, w trakcie prowadzonych konsultacji, zajęć specjalistycznych, sportowych i innych.

Zasady bezpieczeństwa [pdf]

Oświadczenie [doc]

Oświadczenie [pdf]

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole.

Kliknij i rozpocznij wirtualne zwiedzanie. Poznasz naszych nauczycieli i zobaczysz pracownie, w których prowadzone są zajęcia.

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę. Zaproponujcie zasady, które są ważne dla Was.

Na zakończenie roku szkolnego otrzymaliśmy wspaniałe wieści z Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Katyńskiego w Warszawie - organizatorów konkursu. Uczennice naszej szkoły: Magda Migda, Milena Pogan, Letycja Popek, Oliwia Jędrusik i Julia Koper zdobyły tytuł LAUREATA