13 października 2019 r. 61% Polaków oddało głosy w wyborach parlamentarnych. Kilka dni wcześniej swoje preferencje polityczne ujawnili uczniowie Liceum Plater, którzy wzięli udział w zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują" - młodzieżowych prawyborach. Koordynatorami akcji wyborczej była grupa uczniów z klasy Idg o profilu politologiczno - prawnym.
Członkowie komisji wyborczej bardzo poważnie potraktowali swoje zadanie, zamieniając szkolną aulę w prawdziwy lokal wyborczy z wyborczą urną, flagami i listami uprawnionych do głosowania wyborców. W dzień prawyborów na każdej przerwie chętni uczniowie z klas I - III mogli oddać głos na jeden z zarejestrowanych w całej Polsce Komitetów Wyborczych. Po zakończeniu głosowania komisja otworzyła wyborczą urnę i przeliczyła głosy.

Wyniki prawyborów wyglądały następująco:

Lista nr 1 - KW PSL - 3%
Lista nr 2 - KW PiS - 12%
Lista nr 3 - KW SLD - 36%
Lista nr 4 - KW Konfederacja - 15%
Lista nr 5 - KW KO - 34%

Program "Młodzi głosują" to dobra szkoła demokracji i zasad społeczeństwa obywatelskiego. Polityka to przecież sfera, która dotyczy nas wszystkich, a świadomy udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale i najważniejsze prawo każdego członka społeczeństwa obywatelskiego.