Prof_biol-chem

Michał Pietrańczyk uczeń IIb został laureatem I stopnia w ogólnopolskim konkursie "Złoty indeks Politechniki Śląskiej". Nagroda w tej kategorii jest przyznawana pierwszym 10 osobom i dzięki wygranej laureaci I stopnia otrzymują gwarancję miejsca na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych na Politechnice Śląskiej.

Z radością informujemy, że nasz uczeń, Michał Pietrańczyk, uzyskał tytuł laureata I stopnia w dziedzinie chemii w Konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". Organizując tego typu konkurs, Politechnika Śląska daje szansę maturzystom, którzy mogą dostać się na upragniony kierunek studiów bez postępowania rekrutacyjnego.
Marzysz o studiach na tej uczelni? Zobacz, co zrobić w przyszłym roku, by zdobyć indeks: https://rekrutacja.polsl.pl/zloty-laureaci/

WS Humanitas była organizatorem konferencji Smog Stop, w której udział wzięli członkowie koła chemiczno - ekologicznego z kl. Ib.

W wtorek 19 marca gościliśmy w murach naszego liceum uczniów ostatniego rocznika klas III gimnazjów i pierwszego rocznika klas VIII, którzy rywalizowali w XV edycji „Emiliady”.

22 lutego uczniowie z klas biologicznych 2b i 2c, jako bardziej niż inni zainteresowani chemią, odwiedzili Wydział Farmaceutyczny Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego.

9 marca uczniowie klas II b i II c (o profilu biologicznym) uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Fizjologii Roślin Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski, w tym Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Wydarzenie to jest skierowane m.in. do młodzieży licealnej, a hasło przewodnie brzmiało "Woda to życie".